zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Zmarłym, Sarmat i Frightful na "The Last Words of Death"

14.08.2022 15:02  autor: Verghityax, źródło: The Last Words of Death

Organizator cyklu "The Last Words of Death" zapowiedział czternastą odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ona 27 sierpnia 2022 roku w klubie "Wiatrakowa" w Bydgoszczy. Na scenie zaprezentują się formacje Zmarłym, Sarmat, Frightful i Hekation.

Blackmetalowa formacja Zmarłym ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Druga fala". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 21 listopada 2021 roku, za sprawą Godz Ov War Productions. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Heavy Gear Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Mariusz Konieczny, okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Zmarłym zadebiutował we wrześniu 2020 roku EP-ką "Ziemie jałowe". Ukazała się ona własnym sumptem grupy.

Sarmat gra mieszankę black i death metalu. Nazwę zespół zapożyczył od międzykontynentalnego pocisku balistycznego produkcji rosyjskiej, znanego jako "RS-28 Sarmat". Trio promuje obecnie swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "RS - 28". Na płycie znalazło się osiem kompozycji, które trio zarejestrowało w warszawskim "Santa Studio" oraz bydgoskim "Invent Sound Studio". Premiera longplaya miała miejsce 19 marca 2021 roku.

Frightful to gdańska formacja, grająca mieszankę death i thrash metalu. Obecnie kwartet promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Spectral Creator". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio 147", tam poddano go również miksom i masteringowi. Za produkcję odpowiada Maciej Nejman. "Spectral Creator" trafił do sprzedaży 31 października 2021 roku, za sprawą chińskiej wytwórni Awakening Records.

Hekation to warszawska formacja blackmetalowa. W 2021 roku zespół zadebiutował demówką "Crystal Misanthrophy". Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał split "Blood for the Blood God" z Apostołem.

27.08 - Bydgoszcz, "Wiatrakowa"
Start: 17:00
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »