zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Antigama i Terrordome na ósmym "Drownfeście"

7.09.2022 20:07  autor: Verghityax, źródło: profil Drown My Day na Facebooku

Drown My Day zapowiedział ósmą edycję "Drownfestu", która odbędzie się 10 grudnia 2022 roku w krakowskim klubie "Zaścianek". Na scenie zaprezentują się, oprócz gospodarzy wydarzenia, zespoły Antigama, Terrordome, Heresy Denied, Netherless, Moleskin i Sewer Dwellers.

Antigama promować będzie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Whiteout". Ujrzał on światło dzienne 15 lipca 2022 roku, pod banderą Selfmadegod Records. Materiał zarejestrowany został między innymi w "JNS Studio" u Pawła "Janosa" Grabowskiego. Masteringiem zajął się James Plotkin. Okładkę przygotował Wojciech Szymański.

Antigama działa od 2000 roku, trzon formacji stanowią wokalista Łukasz Myszkowski i gitarzysta Sebastian Rokicki. Debiutancki album studyjny, pt. "Intellect Made Us Blind", ujrzał światło dzienne w kwietniu 2002 roku. Od tego czasu kwartet wydał jeszcze siedem longplayów, trzy EP-ki i osiemnaście splitów, koncertując zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej.

Terrordome ogrywa obecnie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "Straight Outta Smogtown". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 lutego 2021 roku za sprawą Selfmadegod Records. Ślady perkusji zarejestrowane zostały w "Oversonic Music Studio" w brazylijskim Sao Jose dos Campos przez Friggiego MadBeatsa. Pozostałe partie zespół nagrał w "Zed Studio". W sesji gościnnie udział wzięli Syrus z Gnidy, Słoma z Inverted Mind i Kosa z Deathreat. Jest to pierwsze dokonanie formacji w nowym składzie - w 2020 roku do Terrordome dołączyli Virious, dawny basista Vane, a także Rob Sixkiller, perkusista Only Sons.

Małopolski Drown My Day powstał w 2006 roku w Krakowie. Od początku w składzie znajduje się basista Arkadiusz Antosz. Deathcore'owa kapela ma w dorobku dwa longplaye i kilka EP-ek. Ostatnią pozycją w jej dyskografii jest wydany 10 stycznia 2020 roku split z Testerem Gier, zatytułowany "Blood for Blood". Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów przygotował po pięć utworów - Drown My Day zarejestrował swoje kompozycje w "Genste Studio".

Heresy Denied przyjedzie z materiałem ze swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Disobedience Manifesto". Ukazał się on 22 kwietnia 2022 roku. Miksami zajął się Brandon Scurlark w "Eltar Studios", a mastering wykonał Jamie King. Okładkę namalował Mariusz Lewandowski. W utworze "Together We Stand as One" grupę wokalnie wspomógł Michał Surowiec z zespołu Netherless.

10.12 - Kraków, "Zaścianek"
Start: 17:00
Bilety: 50 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »