zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

In Flames wyda "Foregone" w lutym

17.09.2022 15:14  autor: Verghityax, źródło: profil In Flames na Facebooku

In Flames zapowiedział premierę swojego czternastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Foregone". Ukaże się on 10 lutego 2023 roku, pod banderą Nuclear Blast. Jednocześnie zespół wypuścił "Foregone Pt. 1", trzeci singiel ze swojego nadchodzącego wydawnictwa.

Na "Foregone" znajdzie się dwanaście kompozycji, w tym dwa udostępnione wcześniej single: "State of Slow Decay" i "The Great Deceiver". Okładkę przygotował Blake Armstrong.

Lista utworów:

1. The Beginning of All Things
2. State of Slow Decay
3. Meet Your Maker
4. Bleeding Out
5. Foregone Pt. 1
6. Foregone Pt. 2
7. Pure Light of Mind
8. The Great Deceiver
9. In the Dark
10. A Dialogue in B Flat Minor
11. Cynosure
12. End the Transmission

W 2021 roku z formacją rozstał się gitarzysta Niclas Engelin.

Zespół założył w 1990 roku gitarzysta Ceremonial Oath - Jesper Stromblad - jako projekt poboczny osadzony w bardziej melodyjnym obliczu death metalu. Trzy lata później muzyk odszedł z macierzystej formacji, tym samym poświęcając się w pełni In Flames. Skład uzupełnili gitarzysta Glenn Ljungstrom i basista Johan Larsson. Przygotowując się do zarejestrowania debiutanckiego albumu, pt. "Lunar Strain", Szwedzi nie mieli jeszcze wokalisty, zwrócili się więc z prośbą o pomoc do Mikaela Stanne z Dark Tranquillity. W roku 1995 do In Flames na stałe dołączył wokalista Anders Friden.

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku muzycy In Flames porzucili surowe brzmienie na rzecz nowocześniejszego, wydając albumy "Clayman" i "Reroute to Remain". Z czasem w twórczości grupy zaczęło się pojawiać coraz więcej czystych partii wokalnych, a także elementów eksperymentalnych.

W roku 2010 z In Flames odszedł założyciel Jesper Stromblad, borykający się wówczas z problemami osobistymi. Obecnie kapelę tworzą Anders Friden na wokalu, Bjorn Gelotte i Chris Broderick na gitarze, Tanner Wayne na perkusji i Bryce Paul na basie.

Przypominamy, że formacje In Flames, At The Gates, Imminence i Orbit Culture zapowiedziały europejską trasę koncertową. W Polsce zaplanowano jeden występ, odbędzie się on 15 listopada 2022 roku w "Międzynarodowym Centrum Kongresowym" w Katowicach.

15.11 - Katowice, "Międzynarodowe Centrum Kongresowe"
Bilety: 199 zł (I pula), 219 zł (II pula) i 240 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »