zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

Helstar zagra w Warszawie

19.09.2022 15:05  autor: Verghityax, źródło: Helicon Metal Promotions

Amerykanie z heavymetalowego Helstar zapowiedzieli europejską trasę koncertową, pod szyldem "Black Cathedral Tour 2023". W jej ramach zagrają również w Polsce. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 12 kwietnia w klubie "Remont" w Warszawie. Helstar towarzyszyć będą ich rodacy z Solicitor. Dodatkowo na scenie zaprezentuje się rodzimy Hellhaim.

Ostatni album w dorobku Helstar - "Vampiro" - ukazał się 26 sierpnia 2016 roku, pod banderą EMP Label-Group. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji. Partie wokalu, gitary i basu zarejestrowano w "Hombre Malo Studios", z kolei ślady perkusyjne powstały w "Mob Hits Studios". Miksami i masteringiem zajął się Bill Metoyer. "Vampiro" to pierwsze dokonanie Helstar z gitarzystą Andrew Atwoodem, który dołączył do formacji w 2016 roku.

Helstar powstał w 1981 roku w Teksasie. Kapelę powołali do życia gitarzysta Larry Barragan oraz gitarzysta i wokalista John Diaz. Rok później ten ostatni odszedł z grupy, a jego miejsce za mikrofonem zajął James Rivera, który przewodzi formacji do dziś. Skład uzupełnili Tom Rogers na gitarze, Paul Medina na basie i Hector Pavon na perkusji. W 1983 roku kwintet wypuścił debiutancką demówkę, która zapewniła mu kontrakt z Combat Records. W 1984 roku wytwórnia Barry'ego Kobrina wydała pierwszy album Helstar, zatytułowany "Burning Star". Wewnętrzne konfilkty doprowadziły do zmian personalnych. Kolejny longplay, "Remnants of War", James Rivera i Larry Barragan nagrali już z nowymi muzykami. Larry Barragan odszedł z Helstar w 1995 roku, by powrócić jedenaście lat później.

Heavymetalowy Solicitor powstał w 2018 roku. Rok później grupa wypuściła swoją pierwszą EP-kę, a w roku 2020 światło dzienne ujrzał longplay "Spectral Devastation". Obecnie zespół promuje swą drugą EP-kę, pt. "All Debts on Death".

Polski Hellhaim promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Let the Dead Not Lose Hope". Ukazał się on 13 maja 2022 roku, pod egidą Ossuary Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Partie gitar zarejestrowano w "Devil's Tail Production", a wokalu w "Boddah Studio".

12.04.2023 - Warszawa, "Remont"
Start: 19:00
Bilety: 89 zł (przedsprzedaż) i 99 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »