zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 listopada 2023

Vader w trasie "Revelations of the Wicked Tour 2022"

23.09.2022 15:21  autor: Verghityax, źródło: profil Vadera na Facebooku

Vader zapowiedział ogólnopolską trasę, pod szyldem "Revelations of the Wicked Tour 2022". Rozpocznie się ona 18 listopada w Tychach, po czym odwiedzi jeszcze jedenaście miast. W przedsięwzięciu zespołowi towarzyszyć będzie olsztyński Insidius.

W oświadczeniu Vadera czytamy: "Udało nam się wspólnie z Massive Music zorganizować serię koncertów klubowych w cztery weekendy na przełomie listopada i grudnia! Będą to z pewnością ostatnie koncerty Vader w 2022 roku - jak też w naszym kraju do wakacji 2023... Wyjątkową nutą tej trasy będzie album 'Revelations', który w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Prócz dość znanych kawałków, jak choćby 'Epitaph' czy 'Revelation of Black Moses', zagramy utwory, które nie były grane nigdy w całej historii Vader - wymieniając choćby 'When Darkness Calls', 'Wolftribe' czy 'The Code'. Set listę uzupełnimy oczywiście potężną dawką 'wczesnego Vadera', jak też serią klasyki metalu w wersji zespołu".

Vader powstał w 1983 roku w Olsztynie, inspirując się początkowo dokonaniami takich kapel jak Judas Priest i Accept. "Live in Decay" było pierwszym wydawnictwem demo formacji i jedynym, na którym wokali nie zarejestrował Piotr Wiwczarek - za mikrofonem stanął wówczas Robert Czarneta. Na demówce znalazły się cztery utwory w wersji koncertowej oraz dwa instrumentalne, nagrane na próbie. "Live in Decay" zespół wypuścił własnym sumptem na kasecie magnetofonowej w 1988 roku.

Jeszcze w tym samym roku nastąpiła niemal całkowita zmiana składu i Vader stał się kapelą dwuosobową z Piotrem Wiwczarkiem na wokalu i gitarze oraz Docentem na perkusji. We dwóch muzycy nagrali kolejne demo, pt. "Necrolust". Podobnie, jak w poprzednim przypadku, wydawnictwo ukazało się na kasecie magnetofonowej.

Do 2005 roku Peter i Doc stanowili trzon Vader, nagrywając razem najważniejsze płyty zespołu, w tym "The Ultimate Incantation", "De Profundis" i "Black to the Blind".

Olsztyńska grupa Insidius zaprezentuje materiał ze swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Infamia". Krążek zrealizowany został w białostockim "Hertz Studio" pod okiem braci Wiesławskich. Partie perkusji, gitary i basu muzycy nagrali w styczniu 2018 roku, ścieżki wokalne zarejestrowano dwa miesiące później. Premiera odbyła się 18 kwietnia 2019 roku pod egidą Ermland Productions.

18.11 - Tychy, "Underground Pub"
19.11 - Świdnica, "Bolko"
20.11 - Zielona Góra, "Kawon"
25.11 - Siedlce, "Rock Pub Lemmy"
26.11 - Sosnowiec, "Miejski Dom Kultury Kazimierz"
27.11 - Gostynin, "Strefa Chaosu"
2.12 - Łomża, "Popart"
3.12 - Zamość, "Kazamata Wschodnia Bastionu I"
4.12 - Gomunice, "Bogart"
8.12 - Toruń, "Od Nowa"
9.12 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
10.12 - Krosno, "Rock Klub Iron"

Tagi: Vader, Insidius
Komentarze
Dodaj komentarz »