zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Hiphopowy "Best Friend" w wersji Butcher Babies

29.10.2022 09:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Butcher Babies na Facebooku

Grupa Butcher Babies opublikowała 28 października 2022 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution cyfrowy singiel "Best Friend". Utwór pierwotnie wykonywały amerykańskie raperki Saweetie i Doja Cat. Cover, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, promuje czwarty album Butcher Babies. Szczegóły długograja nie zostały jeszcze ujawnione. Zespół wystąpi 2 listopada 2022 roku w Warszawie.

Metalowy Butcher Babies powstał w 2009 roku w Los Angeles z inicjatywy dwóch wokalistek: Heidi Shepherd i Carli Harvey. Dołączyli do nich: gitarzysta Henry Flury, basista Jason Klein i perkusista Chris Warner. Na trzecim albumie grupy - "Lilith" z 2017 roku - bębnił już Chase Brickenden.

Pod koniec maja 2019 roku zespół poinformował, że przez minione kilka tygodni nagrał prawie cały materiał na swój czwarty długograj. W sierpniu z formacji odszedł Jason Klein. W styczniu 2020 roku grupa ogłosiła, że jego następcą został Ricky Bonazza, a także ujawniła współpracę z Andym Jamesem jako drugim gitarzystą.

Od października 2020 roku do sierpnia 2021 roku za pośrednictwem Blood Blast Distribution ukazało się w formie cyfrowej pięć premierowych singli Butcher Babies: "Bottom of a Bottle", "Sleeping with the Enemy", "Yorktown", "Last Dance" i "It's Killin' Time, Baby!". Ich produkcją, miksami i masteringiem zajął się Matt Good. Do trzech pierwszych utworów zaprezentowano teledyski. "Bottom of a Bottle" i "Sleeping with the Enemy" wydane zostały również, w ograniczonych nakładach, na płytach kompaktowych.

Następnie, znów z myślą o czwartym albumie, zespół odbył sesję nagraniową z Joshem Schroederem, który zajął się produkcją, miksami i masteringiem nowego materiału. Pierwszym udostępnionym owocem tej współpracy jest przeróbka hiphopowego "Best Friend". Pierwotna wersja utworu, w wykonaniu Saweetie wspartej przez Doja Cat, opublikowana została w styczniu 2021 roku.

Butcher Babies oraz Ad Infinitum wystąpią w Warszawie jako support zespołów Amaranthe i Beyond the Black.

2.11 - Warszawa, "Progresja"
Wejście: 17:30
Start: 18:30
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »