zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Grave i Aborted na "MetalGate Czech Death Fest"

2.11.2022 20:34  autor: Verghityax, źródło: czechdeathfest.cz

Organizator "MetalGate Czech Death Fest" ogłosił pierwszych wykonawców przyszłorocznej edycji wydarzenia. Są to Grave, Aborted, Necrophobic, Hypnos, In Aphelion, Bloody Obsession, Bohemyst, Darkfall, Fleshcrawl, Fleshless, Melancholy Pessimism, Minor, Nuclear, Panychida, Primary Resistance, Revel in Flesh, Search and Destroy i Spasm. Festiwal odbędzie się w dniach od 15 do 17 czerwca w czeskiej miejscowości Cerveny Kostelec.

Deathmetalowcy z Grave nadal promują swój jedenasty longplay studyjny, pt. "Out of Respect for the Dead". Następca "Endless Procession of Souls" trafił do sprzedaży 16 października 2015 roku, pod banderą Century Media. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio Soulless" w Sztokholmie. Limitowaną wersję albumu wzbogacono o dodatkową płytę z materiałem z EP-ki "Morbid Ascent". Wcześniej EP-ka ukazała się jedynie na winylu.

W grudniu 2017 roku Grave podjął decyzję o rozstaniu z perkusistą Ronniem Bergerstahlem po dziesięciu latach współpracy. Jego miejsce zajął Tomas Lagren.

Belgijski Aborted wypuścił w październiku 2022 roku samodzielny singiel, zatytułowany "Infinite Terror". Miksami i masteringiem zajął się Dave Otero. Utwór inspirowany jest filmem "Ukryty wymiar" z 1997 roku. Jest to pierwsze dokonanie zespołu z islandzkim gitarzystą Danielem Manim Konradssonem. Dołączył on do grupy w 2022 roku.

Ostatni album studyjny Aborted, pt. "Maniacult", ukazał się 10 września 2021 roku, pod egidą Century Media Records. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji, które muzycy zarejestrowali w "Kohlekeller Studio". Za mastering odpowiada Tony Lindgren. Okładkę przygotował Par Olofsson.

Aborted powstał w 1995 roku we flandryjskim Waregem. Trzy lata później formacja nagrała debiutancką demówkę, pt. "The Necrotorous Chronicles". Materiał zapewnił kapeli kontrakt z belgijską Uxicon Records, pod której egidą światło dzienne ujrzał w 1999 roku pierwszy longplay studyjny Aborted, zatytułowany "The Purity of Perversion". Przez cały okres działalności formacji jedynym stałym jej członkiem pozostaje wokalista Sven de Caluwe.

Karnety na "MetalGate Czech Death Fest 2023" nabyć można za cenę 1700 koron czeskich.

Komentarze
Dodaj komentarz »