zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 lipca 2024

Ghost na "Mystic Festival 2023"

3.11.2022 10:17  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Organizator "Mystic Festival", który odbędzie się w Gdańsku, ogłosił pierwszego headlinera wydarzenia. Będzie nim zespół Ghost. Wcześniej swój udział potwierdziły Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Moonspell, Unleashed, Perturbator, Sleep Token i Soen. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Ghost, Warszawa 21.08.2019, fot. Justyna Kamińska
Ghost, Warszawa 21.08.2019, fot. Justyna Kamińska

Ghost promuje obecnie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Impera". Ukazał się on 11 marca 2022 roku, za sprawą Loma Vista Recordings. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, w tym singiel "Hunter's Moon", który wcześniej trafił na ścieżkę dźwiękową filmu "Halloween Kills". Materiał wyprodukował Klas Ahlund, za miksy odpowiada Andy Wallace. W sesji nagraniowej udział wzięli gitarzysta Fredrik Akesson z Opeth oraz pianista Martin Hederos. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

W sierpniu 2017 roku Tobias Forge oznajmił publicznie na antenie szwedzkiej radiostacji P1, że to on wykreował Ghosta i postać Papy Emeritusa, w którą wcielał się na scenie. Kilka miesięcy wcześniej - w kwietniu 2017 roku - byli członkowie Ghosta pozwali Tobiasa Forge o nieuczciwy podział zysków z tytułu sprzedaży płyt i koncertów.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2023" nabyć można w cenie 639 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 899 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »