zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 stycznia 2023

Uriah Heep wróci z albumem "Chaos & Colour"

25.11.2022 10:13  autor: Verghityax, źródło: profil Uriah Heep na Facebooku

Weterani hard rocka z Uriah Heep zapowiedzieli premierę swojego dwudziestego piątego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Chaos & Colour". Ukaże się on 27 stycznia 2023 roku, pod banderą Silver Lining Music. Wydawnictwo promuje singiel "Save Me Tonight". Teledysk przygotowała Natalia Jonderko-Śmiechowicz.

Dyskografię Uriah Heep zamyka "Living the Dream", dwudziesty czwarty longplay studyjny w dorobku grupy. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował dziesięć autorskich kompozycji, które zarejestrowane zostały w styczniu 2018 roku z pomocą Jaya Rustona. Tekst do otwierającej krążek kompozycji, zatytułowanej "Grazed By Heaven", napisał Jeff Scott Soto. "Living the Dream" ukazał się 14 września 2018 roku pod banderą Frontiers Music Srl.

Grupa Uriah Heep, nazywająca się początkowo Spice, powstała w 1969 roku w Londynie z inicjatywy gitarzysty Micka Boxa. Udało mu się namówić do współpracy basistę Paula Newtona, perkusistę Alexa Napiera i wokalistę Davida Garricka, który wkrótce potem zmienił nazwisko na Byron. Ostatnim muzykiem, który dołączył do załogi, był klawiszowiec Ken Hensley - napisał on utwory, które stały się największymi, najbardziej klasycznymi hitami formacji, w tym "Lady in Black", "Easy Livin'", "Stealin'" i "Look at Yourself". W trakcie sesji nagraniowej debiutanckiego albumu Nigel Olsson zastąpił Napiera na bębnach i w 1970 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay Uriah Heep, pt. "Very 'eavy... Very 'umble". Pomimo licznych przetasowań w składzie, lata 70. okazały się wyjątkowo płodnym okresem w działalności grupy - w ciągu dekady świat doczekał się aż dwunastu albumów studyjnych i jednego koncertowego Brytyjczyków.

Tagi: Uriah Heep
Komentarze
Dodaj komentarz »