zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2024

Belphegor i Kampfar w Warszawie

20.12.2022 15:29  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Belphegor, Kampfar, Hideous Divinity i Leach zapowiedziały europejską trasę koncertową, pod szyldem "The Devils European Aufmarsch 2023". W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce. Odbędzie się on 21 marca w klubie "Proxima" w Warszawie.

Belphegor promować będzie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "The Devils". Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w szwedzkim "Fascination Street Studios" i austriackim "Studio Mischmaschine". W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Johanna Sadonis z Lucifera, Christos Antoniou z Septicflesh, David Diepold z Obscury, Sandie Gjortz z Defacing God oraz Fany Melfi. Miksami i masteringiem zajął się Jens Bogren. Premiera "The Devils" miała miejsce 29 lipca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast.

Kampfar ogrywa obecnie "Til klovers takt", swój dziewiąty longplay studyjny. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 11 listopada 2022 roku, pod egidą Indie Recordings. Na płycie znalazło się sześć kompozycji. Za miksy i mastering odpowiada Jonas Kjellgren. Na okładce wykorzystano obraz bawarskiego malarza Heinricha Burkela.

Kampfar powstał w 1994 roku. Od początku grupie przewodzi Dolk, który pierwotnie udzielał się na perkusji i wokalu. Kiedy Kampfar przestał być projektem wyłącznie studyjnym, Dolk zrzekł się roli bębniarza na rzecz Aska.

Włosi z Hideous Divinity przyjadą z materiałm z EP-ki "LV-426". Teksty utworów "Acheron, Stream of Woe" i "Chestburst" oparte zostały na wątku Rebekki "Newt" Jorden z filmu "Aliens" (w Polsce wyświetlanego jako "Obcy - decydujące starcie") z 1986 roku, w reżyserii Jamesa Camerona. Zespół zainspirował się również towarzyszącą obrazowi muzyką, skomponowaną przez Jamesa Hornera. Trzecia pozycja, "Delirium Trigger", to przeróbka utworu formacji Coheed and Cambria. Premiera wydawnictwa miała miejsce 23 kwietnia 2021 roku.

Leach to szwedzki zespół, grający mieszankę melodyjnego death metalu i metalcore'a. Ich ostatni album, pt. "Lovely Light of Life", ukazał się 21 maja 2021 roku.

21.03.2023 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 99 zł (I pula), 109 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »