zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 9 grudnia 2023

Brujeria, Holy Moses i Exciter na "Obscene Extreme Festival 2023"

30.12.2022 20:49  autor: Verghityax, źródło: obsceneextreme.cz

Do składu przyszłorocznej edycji "Obscene Extreme Festival" dołączyły formacje Brujeria, Holy Moses, Exciter, Vader, Hyperdontia, Lucifuge, Rottenness, Hellionight, Gutslit, Endless Swarm, Anarchus, Cahnalet, Disgorge, Gorgatron, Shitbrains, Evasor, Raw Power, Avernal, Serrabulho, Speed!! Noise!! Hell!!, Depraved, Controlled Existence, Into Sickness, Bastard Royalty i Hiatus. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 9 lipca w czeskim Trutnovie.

Brujeria wydała w czerwcu 2020 roku singiel "COVID-666", ukazał się on wyłącznie w formie cyfrowej.

Ostatni longplay studyjny Brujerii, pt. "Pocho Aztlan", trafił do sprzedaży 16 września 2016 roku, za sprawą Nuclear Blast. Jest to pierwszy album grupy od czasu "Brujerizmo" z 2000 roku. Materiał rejestrowany był na przestrzeni wielu lat w kilku różnych studiach, za miksy odpowiada Russ Russell.

Zespół powstał w 1989 roku. Pierwszy skład utworzyli Juan Brujo, Fantasma, Billy Gould z Faith No More i Dino Cazares z Fear Factory. Członkowie grupy zmieniali się wielokrotnie, często ukrywając swoją tożsamość. Brujeria ma na koncie cztery longplaye studyjne i trzy EP-ki.

Thrashmetalowy Holy Moses zapowiedział swój dwunasty i zarazem pożegnalny longplay studyjny, zatytułowany "Invisible Queen". Ukaże się on 14 kwietnia 2023 roku, pod egidą Fireflash Records.

Ostatni album Holy Moses, pt. "Redefined Mayhem", trafił do sprzedaży 28 kwietnia 2014 roku. Jest to pierwsze wydawnictwo grupy z perkusistą Gerdem Luckingiem i gitarzystą Peterem Geltatem. Gerd dołączył do zespołu w 2011 roku, zastępując Atomic Steiffa. Rok później Peter Geltat objął stanowisko gitarzysty, po odejściu Olivera Jaatha.

Holy Moses powstał w 1980 roku z inicjatywy gitarzysty Jochena Fundersa i basisty Ramona Brusslera. Skład uzupełnił perkusista Peter Vonderstein i jeszcze w tym samym roku trio wypuściło debiutancką demówkę, pt. "Black Metal Masters". W roku 1981 roku Funders i Vonderstein opuścili zespół, a ich miejsce zajęli Andy Classen na gitarze i Paul Linzenich na perkusji. Wkrótce za mikrofonem stanęła Sabina Classen, stając się liderką grupy. Pierwszy longplay Holy Moses, pt. "Queen of Siam", miał swoją premierę w 1986 roku. Sukces formacja odniosła za sprawą swojego drugiego albumu, pt. "Finished with the Dogs".

W 2014 roku Exciter powrócił w swoim pierwotnym składzie, w którym rozpoczął działalność w 1978 roku. Przez kolejne cztery lata gitarzysta John Ricci, perkusista i wokalista Dan Beehler oraz basista Allan James Johnson znów występowali razem, nie nagrali jednak żadnego nowego materiału. W roku 2018 John Ricci opuścił formację, a jego miejsce zajął Daniel Dekay z Aggressor.

Exciter ma na swoim koncie jedenaście longplayów studyjnych, jeden koncertowy oraz EP-kę. Dyskografię Kanadyjczyków zamyka "Death Machine" z 2010 roku.

Vader promować będzie album "Solitude in Madness". Premiera płyty miała miejsce 1 maja 2020 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość wydawnictwa składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w brytyjskim "Grindstone Studios". Sesja odbyła się latem 2019 roku, pod okiem Scotta Atkinsa i zajęła cztery tygodnie. Szatę graficzną przygotował Wes Benscoter.

Karnety na "Obscene Extreme Festival 2023" nabyć można za cenę 130 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »