zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 3 grudnia 2023

Wyatt E., Sum of R i Krzta na "Soulstone Gathering Festival"

16.01.2023 15:12  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Do składu "Soulstone Gathering Festival" dołączyły zespoły Wyatt E., Sum of R, Krzta i The Devil and the Almighty Blues. Wcześniej swój udział potwierdziły Uncle Acid & The Deadbeats, Corrosion of Conformity, Church of Misery, Messa, King Buffalo, Blood Ceremony i Gaupa. Festiwal odbędzie się w dniach 18 i 19 maja 2023 roku w krakowskim "Hype Parku".

Wyatt E. to projekt łączący w swej twórczości drone i doom metal. Powołali go do życia dwaj muzycy z Jerozolimy: Stephane Rondia i Sebastien von Landau. W roku 2015 roku duet zadebiutował EP-ką "Mount Sinai / Aswan", która trafiła do sprzedaży na kasecie magnetofonowej w nakładzie pięcdziesięciu egzemplarzy. Dwa lata później światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Wyatt E., pt. "Exile to Beyn Neharot".

Obecnie Wyatt E. promuje swój drugi longplay, pt. "Al Beluti Daru". Ukazał się on 18 marca 2022 roku, pod egidą Stolen Body Records. Znalazły się na nim dwie kompozycje, które zmiksował Billy Anderson.

Szwajcarski Sum of R powstał w 2008 roku z inicjatywy gitarzysty Reto Madera. Muzyka projektu łączy w sobie wpływy drone metalu, ambientu, noise rocka i post-metalu. Zespół wydał EP-kę i cztery longplaye studyjne, z których ostatni, "Lahbryce", ukazał się 25 marca 2022 roku. Obecnie skład formacji uzupełniają Jukka Ramanen na perkusji i Marko Neuman na wokalu - obaj muzycy udzielają się też w Dark Buddha Rising i Waste of Space Orchestra.

Krzta promować będzie swój drugi album studyjny, pt. "żółć.niszczenie.zgliszcze". Znalazło się na nim siedem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Dobra 12 Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiadają Piotr Polak i Michał Kuźmicki. Na nośniku fizycznym album ukazał się 8 października 2021 roku, pod egidą Piranha Music.

Krzta pochodzi z Olsztyna i gra mieszankę post-metalu oraz sludge metalu. W skład zespołu wchodzą Kamil Błażewicz na gitarze i wokalu, Kuba Kamiński na basie i Andrzej Postek na perkusji. W styczniu 2015 roku trio wypuściło debiutanckie demo, na którym znalazły się trzy autorskie utwory. Dwa lata później muzycy wydali swój pierwszy longplay, zatytułowany po prostu "Krzta".

Dyskografię The Devil and the Almighty Blues zamyka "Tre", trzeci longplay w dorobku grupy. Ukazał się on 29 marca 2019 roku.

The Devil and the Almighty Blues to bluesrockowy kwintet z Oslo. Swoje inspiracje muzycy czerpią z dokonań Fleetwood Mac, ZZ Top, Johnny'ego Wintera, Muddy'ego Watersa i Jimiego Hendrixa. W 2015 roku formacja zadebiutowała albumem, zatytułowanym po prostu "The Devil and the Almighty Blues".

18-19.05 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 299 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »