zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Steve Vai wyda album ze zmarłym w 1998 roku wokalistą

11.11.2022 09:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Steve'a Vaia na Facebooku i strona WWW Mascot Label Group

Ponad trzy dekady po sesji nagraniowej światło dzienne ujrzy materiał, który zarejestrowali razem gitarzysta Steve Vai i zmarły w 1998 roku wokalista John "Gash" Sombrotto. Album zatytułowany po prostu "Vai/Gash" ukaże się w 2023 roku za pośrednictwem Favored Nations i Mascot Label Group: 27 stycznia na płytach kompaktowych i 24 lutego na krążkach winylowych. Pierwszym promującym go singlem jest "In the Wind".

Steve Vai jest jednym z najsłynniejszych gitarzystów rockowych. Karierę muzyka rozpoczął pod koniec lat 70. Amerykanin był członkiem zespołu Franka Zappy, a także m.in. Alcatrazz i Whitesnake. Debiutancki album solowy, zatytułowany "Flex-Able", wydał w 1984 roku.

Materiał zarejestrowany w 1991 roku Steve Vai nazwał "odpowiedzią na moje pragnienie posiadania konkretnego typu muzyki do słuchania podczas przejażdżek z przyjaciółmi na moim Harleyu-Davidsonie. Przypomina pewną odmianę rocka, która podobała mi się w latach 70. - gdy byłem nastolatkiem".

Do współpracy w studiu zaproszony został Johnny "Gash" Sombrotto. "Po raz pierwszy usłyszałem, jak John śpiewa, z jego taśmy, na której imitował swojego wokalnego bohatera, Franka Sinatrę. (...) Od czasu do czasu rzucał wersem w stylu Led Zeppelin albo bardzo rockandrollowo brzmiącym 'oh yeah' i zastanowiło mnie to. Nie wydaje mi się, żeby śpiewał wcześniej rock and rolla, i nigdy nie słyszałem, żeby próbował, mimo to jakaś cząstka mnie chciała ściągnąć go do studia i sprawdzić, jak by sobie poradził z tymi piosenkami dla motocyklistów, których dema nagrałem - ale i tak byłem zupełnie nieprzygotowany na głos, który dobiegł z jego ust".

Lista utworów:

1. In the Wind
2. Busted
3. Let's Jam
4. Woman Fever
5. She Saved My Life Tonight
6. Danger Zone
7. New Generation
8. Flowers of Fire

Chociaż album czekał na premierę ponad trzy dekady, Johna Sombrottę można było tymczasem usłyszeć jako wokalistę wspierającego na innych długograjach Steve'a Vaia: "Sex & Religion" z 1993 roku i "Fire Garden" z 1996 roku. We wrześniu 1998 roku Gash zginął w wypadku.

Ostatnim albumem Steve'a Vaia jest "Inviolate". Ukazał się on 28 stycznia 2022 roku.

Tagi: Steve Vai
Komentarze
Dodaj komentarz »