zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 grudnia 2023

Laibach na "Castle Party 2023"

4.02.2023 15:15  autor: Verghityax, źródło: castleparty.com

Do składu tegorocznej edycji "Castle Party" dołączył Laibach. Wcześniej swój udział potwierdzili między innymi Therion, The 69 Eyes, Deine Lakaien, Forced to Mode i Suicide Commando. Festiwal odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca na zamku w Bolkowie.

1 stycznia 2023 roku Laibach wydał album studyjny, zatytułowany "Sketches of the Red Districts". Znalazło się na nim siedem kompozycji, które stanowią powrót do muzycznych i ideologicznych korzeni zespołu. Wszystkie te utwory funkcjonowały na początku lat 80. jako zbiór luźnych pomysłów, które nie zostały wówczas zarejestrowane. Na potrzeby "Sketches of the Red Districts" Laibach zaaranżował je na nowo i ukończył. Wydawcą płyty jest God Records.

Laibach powstał w 1980 roku w miejscowości Trbovlje w Jugosławii, obecnie na terenie Słowenii. Zespół eksperymentuje między innymi z industrialem. W pierwszych latach działalności wywoływał w swojej ojczyźnie kontrowersje poprzez prowokacyjne występy i wizerunek, w tym nawiązywanie do totalitaryzmu. Nazwa formacji oznacza Lublanę - stolicę Słowenii - w języku niemieckim.

Na "Castle Party 2023" zagrają również Alien Vampires, Ariadne's Thread, Decadent Fun Club, (dolch), Entropia, Frank the Baptist, Girls Under Glass, Golden Apes, Grendel, Her Own World, Hiroszyma, Las Trumien, Lyrre, Popiół, Psychoformalina, Runika, Undertheskin, The Beauty of Gemina i The House of Usher.

Karnety na "Castle Party 2023" nabyć można w cenie 500 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »