zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Steve Hackett i Nick Mason na "Summer Fog Festival"

4.02.2023 20:22  autor: Verghityax, źródło: Kubica Management

W katowickim "Spodku" odbędzie się dwudniowy "Summer Fog Festival" - data wydarzenia to 15 i 16 lipca 2023 roku. Swój udział potwierdzili Steve Hackett, Nick Mason's Saucerful of Secrets, Riverside, SBB, The Steve Hillage Band, Collage, Gong, O.R.k. i IQ.

Steve Hackett zyskał sławę jako gitarzysta Genesis. Do Mike'a Rutherforda, Tony'ego Banksa, Petera Gabriela i Phila Collinsa dołączył na początku 1971 roku. Skład ten nagrał albumy studyjne "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" i "The Lamb Lies Down on Broadway". Po odejściu Petera Gabriela muzyk zarejestrował z Genesis jeszcze "A Trick of the Tail" i "Wind & Wuthering". Opuścił grupę w 1977 roku, gdy do wydania przygotowywany był koncertowy longplay "Seconds Out".

Pierwszym albumem solowym Steve'a Hacketta był "Voyage of the Acolyte" z 1975 roku, a ostatnim jest "Surrender of Silence" 2021 roku. Gitarzysta nagrywał również nowe aranżacje utworów Genesis, które przede wszystkim wypełniły longplaye "Genesis Revisited" z 1996 roku i "Genesis Revisited II" z 2012 roku. Współpracował przy nich ze swoim bratem Johnem, a także z takimi muzykami jak John Wetton, Paul Carrack, Bill Bruford, Steve Rothery, Steven Wilson, Neal Morse, Ian McDonald, Tony Levin, Mikael Akerfeldt i Jakko Jakszyk. Ponadto tworzył projekty z członkami Yes: GTR ze Stevem Howem i Squackett z Chrisem Squirem.

Nick Mason's Saucerful of Secrets powstał w 2018 roku. W skład grupy, oprócz Nicka Masona, wchodzą Lee Harris na gitarze, Guy Pratt na basie i wokalu, Gary Kemp na gitarze i wokalu oraz Dom Beken na klawiszach. Guy Pratt współpracował już z Pink Floyd przy okazji tras koncertowych "A Momentary Lapse of Reason Tour" i "The Division Bell Tour", wziął również udział w sesji nagraniowej do albumów "The Division Bell" i "The Endless River".

Projekt Nicka Masona ma charakter wyłącznie koncertowy - muzycy wykonują na żywo wczesny materiał Pink Floyd, z czasów, kiedy formacja grała psychodelicznego, eksperymentalnego rocka.

Nick Mason założył Pink Floyd w 1965 roku razem z Sydem Barrettem, Rogerem Watersem i Richardem Wrightem. Jest on jedynym członkiem zespołu, który uczestniczył w każdym etapie jego działalności, wystąpił również na wszystkich albumach grupy.

Riverside promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "ID.Entity". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 20 stycznia 2023 roku, za sprawą Inside Out Music i Mystic Production. W czerwcu 2022 roku Riverside rozpoczął sesję nagraniową do następcy "Wasteland". Partie perkusji, gitary i basu zarejestrowane zostały w "The Boogie Town Studio" w Otwocku. Klawisze, wokal oraz pozostałe ścieżki gitarowe muzycy zrealizowali w warszawskim "Serakos Studio". Masteringiem zajął się Robert Szydło, okładkę przygotował Jarek Kubicki.

W październiku 2021 roku Riverside wypuścił samodzielny singiel, pt. "Story of My Dream". Jest to pierwszy studyjny utwor kapeli z Maciejem Mellerem jako oficjalnym członkiem grupy. Materiał zarejestrowany został w "The Boogie Town Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Paweł Marciniak.

Karnety na "Summer Fog Festival" nabyć można w cenie 499 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Steve Hackett i Nick Mason na "Summer Fog Festival"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2023-02-05 22:59:38 | odpowiedz | zgłoś
Hacketta i SBB już po jednym razie widziałem i więcej nie muszę. Nicka Masona jeszcze nie widziałem, więc mógłbym. Pata Mastelotto widziałem już wielokrotnie i O.R.k. chętnie bym zobaczył.
re: Steve Hackett i Nick Mason na "Summer Fog Festival"
arekn (gość, IP: 83.20.63.*), 2023-02-05 12:50:52 | odpowiedz | zgłoś
No nie chcę ale będę musiał pojechać na ten koncert, to prawdziwi giganci rocka, artyści z krwi i kości, Steve Hackett ma za chwilę 12 lutego 73 urodziny ale Nick Mason to dopiero dinozaur, w styczniu skończył...79 lat. Czapki z głów za dokonania z Pink Floydami. Czasami muszę sobie włączyć i posłuchać Nursery Cryme, Foxtrot, The Piper at the Gates of Dawn albo A Saucerful of Secrets. Mnie to pomaga się resetować po dokonaniach współczesnych muzyków.