zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 marca 2023

Grave Pleasures i Whalesong na "Summer Dying Loud"

3.03.2023 15:22  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu czternastej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły zespoły Grave Pleasures, Whalesong, Drown My Day i Datura. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Fińska grupa Grave Pleasures promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Plagueboys". Wydawnictwo ukaże się 21 kwietnia 2023 roku, pod banderą Century Media Records. Materiał wyprodukował Juho Vanhanen, za miksy odpowiada Niko Lehdontie. Okładkę albumu przygotowała Tekla Valy.

Dyskografię Grave Pleasures zamyka koncertowy "Doomsday Roadburn (Live at Roadburn Festival 2018)". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 8 listopada 2019 roku, za sprawą Svart Records i Century Media Records. Na krążku znalazł się kompletny zapis z występu Grave Pleasures na "Roadburn Festival". Oprócz części koncertowej, na zawartość wydawnictwa złożyły się dwa odrzuty z sesji nagraniowej do "Motherblood": "Violence of Night" i "There Are Powers at Work in This World". Miksami i masteringiem zajął się Jaime Gomez Arellano.

Industrialny Whalesong promuje swój trzeci longplay studyjny, pt. "Radiance of a Thousand Suns". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 lutego 2020 roku nakładem Old Temple. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w tarnogórskim "Antisound Studio" na przestrzeni dwóch lat. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Neithan - lider projektu. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Vogg z Decapitated, Thor Harris, dawny perkusista Swans, Aleksander Papierz na saksofonie oraz Tomasz Herisz na wibrafonie.

Whalesong powstał w 2009 roku w Tarnowskich Górach. Dwa lata później wydał debiutancką EP-kę, pt. "Filth". W swojej twórczości formacja inspiruje się dokonaniami Godflesh i Swans. W 2014 roku trzy remiksy przygotowane przez Whalesong znalazły się na albumie "Remixes" szwedzkiej grupy Cult of Luna.

Małopolski Drown My Day powstał w 2006 roku w Krakowie. Od początku w składzie znajduje się basista Arkadiusz Antosz i wokalista Maciej Korczak. Deathcore'owa kapela ma w dorobku dwa longplaye i kilka EP-ek. Ostatnią pozycją w jej dyskografii jest wydany 10 stycznia 2020 roku split z Testerem Gier, zatytułowany "Blood for Blood". Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów przygotował po pięć utworów - Drown My Day zarejestrował swoje kompozycje w "Genste Studio".

Datura to warszawska formacja post-metalowa. 1 grudnia 2022 roku kwintet wypuścił swój debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Datura". Składający się z czterech kompozycji materiał zarejestrowany został w "Santa Studio". Miksami i masteringiem zajął się Marcin Rybicki z "Left Hand Studio".

Na "Summer Dying Loud 2023" zagrają również Dismember, Candlemass, My Dying Bride, Katatonia, Benediction, Enslaved, Crippled Black Phoenix, Furia, Blindead 23, Rome, Owls Woods Graves, o.d.r.a, Manbryne, Hostia, Czerń, Mag, Gorycz, Planet Hell, Wieże Fabryk, Maggot Heart, Motorowl, Trup, Grieving, Distruster, Fvnerals, ARRM, Misguided i bHP.

Karnety na "Summer Dying Loud 2023" nabyć można w cenie 269 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 40 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »