zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Biohazard ogłosił klubowe koncerty w Polsce

11.03.2023 10:14  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Biohazard potwierdził dwa dodatkowe koncerty w Polsce. Odbędą się one - w towarzystwie Dog Eat Dog, Terroru, Schizmy i Get the Shot - 8 sierpnia 2023 roku w Warszawie i 9 sierpnia w Krakowie. Kilka dni wcześniej Biohazard zagra na "Pol'and'Rock Festival" w Broczynie koło Czaplinka.

Dyskografię Biohazard zamyka "Reborn in Defiance", dziewiąty longplay studyjny w dorobku formacji. Na płycie znalazło się trzynaście kompozycji, które wyprodukował Toby Wright. Premiera albumu miała miejsce 20 stycznia 2012 roku, pod banderą Nuclear Blast.

W 2022 roku do kapeli powrócił basista Evan Seinfeld.

Zespół powstał w 1987 roku w Brooklynie. W jego skład weszli Billy Graziadei na wokalu i gitarze rytmicznej, Bobby Hambel na gitarze prowadzącej, Evan Seinfeld na basie i wokalu oraz Anthony Meo na perkusji. Rok później kwartet wypuścił debiutancką demówkę, zatytułowaną po prostu Biohazard. Część dziennikarzy doszukiwała się w tekstach kapeli faszystowskich poglądów, pomimo żydowskiego pochodzenia Evana Seinfelda. Już po nagraniu demówki z Biohazard odszedł Anthony Meo, a jego miejsce za bębnami zajął Danny Schuler - tym samym wykrystalizował się żelazny skład formacji. Wkrótce muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Magnetic Air, pod której egidą ukazał się w 1990 roku longplay, pt. "Biohazard".

Biohazard stał się jednym z pierwszych zespołów, które łączyły w swojej muzyce element hip-hopu, hardcore'u i metalu. Przełom w ich karierze nastąpił wraz z wydaniem w 1992 roku drugiego longplaya, pt. "Urban Discipline". Materiał grupa wyprodukowała z pomocą Whartona Tiersa. Płyta ukazała się za sprawą Roadrunner Records.

Muzycy Dog Eat Dog rozpoczęli działalność w 1990 roku w New Jersey i jako jedni z pierwszych połączyli stylistykę hardcore z rapem. Sławę przyniosły im takie single, jak "No Fronts", "Expect the Unexpected", "Isms" i "Who's the King".

"All Boro Kings", debiutancki longplay Dog Eat Dog, ukazał się 24 maja 1994 roku i sprzedał się w ponad 600 000 egzemplarzy na całym świecie, a teledyski grupy regularnie pojawiały się w ramówce MTV. Album zawiera dziesięć autorskich numerów, w jednym z nich, "Who's the King?", gościnnie wystąpił Darryl Jenifer z Bad Brains.

Od 2005 roku w skład Dog Eat Dog wchodzą Dave Neabore na basie, John Connor na wokalu i Brandon Finley na perkusji. Na potrzeby koncertów wspiera ich gitarzysta Roger Haemmerli.

Terror wydał 6 maja 2022 roku swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Pain into Power". Krążek ukazał się nakładem Pure Noise Records oraz End Hits Records. Materiał zmiksował Matt Hyde, a nad produkcją czuwał Todd Jones - współzałożyciel i były gitarzysta Terror. W sesji gościnnie udział wziął Corpsegrinder z Cannibal Corpse.

Terror powstał w 2002 roku - od początku działalności zespołu jego jedynym stałym członkiem pozostaje wokalista Scott Vogel.

Schizma promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, pt. "Upadek". Ukazał się on 17 lutego 2023 roku, pod egidą Piranha Music. Na zawartość "Upadku" składa się dwanaście kompozycji. W lutym 2022 roku Schizma zarejestrowała je w wersji demo. Właściwa sesja nagraniowa rozpoczęła się pod koniec marca w bydgoskim "Invent-Sound Studio". Produkcją zajął się Szymon Grodzki. Okładkę przygotował Tomasz Dzimira.

Schizma to jeden z najdłużej działających polskich zespołów grających hardcore. Grupa powstała w 1990 roku w Bydgoszczy na gruncie punkrockowej Kompanii Karnej.

Get the Shot to hardcore'owy zespół z Kanady. Obecnie muzycy promują swój czwarty album, pt. "Merciless Destruction". Trafił on do sprzedaży 7 października 2022 roku. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zmiksował i zmasterował Christian Donaldson.

8.08 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
9.08 - Kraków, "Hype Park"

Komentarze
Dodaj komentarz »