zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

Ketha, Squash Bowels i Ampacity na "Summer Dying Loud"

17.03.2023 20:07  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu czternastej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły zespoły Ketha, Squash Bowels, Ampacity i Gallower. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

W 2021 roku Ketha wznowiła działalność i poinformowała, że rozpoczęła pracę nad materiałem na swój czwarty longplay studyjny. Partie bębnów zarejestrowane zostały w "Custom34 Studio" we wrześniu 2021 roku. Ścieżki gitarowe powstały dwa miesiące później w "Studio Wieloślad", pod okiem Haldora Grunberga. Album otrzymał tytuł "Wendigo" i ukazał się 22 października 2022 roku, za sprawą Moans Music.

Ketha rozpoczęła działalność w 2002 roku, przez cały czas przewodzi jej gitarzysta i wokalista Mr. Trip. Debiutancka demówka, pt. "Mantra Te/Blood", pochodzi z 2003 roku.

Squash Bowels reaktywował się w 2017 roku. Z poprzedniego składu powrócił basista i wokalista Artur "Paluch" Grassmann. Resztę zespołu stanowią obecnie Młody z F.A.M. i Embrional na perkusji oraz Daniel Wojtowocz z F.A.M. na gitarze i wokalu.

W marcu 2020 roku Squash Bowels wypuścił składankę "Dead?...Not Yet!!!". Poprzednie wydawnictwo - koncertowe DVD, pt. "Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011" - ukazało się 19 czerwca 2015 roku za sprawą Deformeathing Production. Na albumie znalazł się zapis występu, który grupa dała na czeskim "Obscene Extreme Festival" w 2011 roku.

Trójmiejska formacja Ampacity ogłosiła w 2023 roku wznowienie działalności po pięciu latach przerwy. Jednocześnie zespół zapowiedział premierę swojego czwartego longplaya studyjnego, zatytułowanego "IV". Ukaże się on 31 marca 2023 roku, pod egidą Piranha Music.

Ampacity powrócił w składzie: Piotr Paciorkowski na gitarze, Wojciech Lacki na basie, Sebastian Sawicz na perkusji i Marek Kostecki na klawiszach. Jan Galbas nie wziął udziału w reaktywacji.

Na "IV" znajdzie się sześć kompozycji. Powstały one w "Vintage Records Studio". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Szymon Swoboda. Okładkę przygotował Jan Rosiek.

Wykonujący mieszankę thrash i black metalu Gallower ogrywa obecnie studyjną EP-kę, zatytułowaną "Eastern Witchcraft". Ukazała się ona 5 lipca 2022 roku, pod egidą niemieckiej Dying Victims Productions. Na potrzeby wydawnictwa grupa przygotowała pięć kompozycji. Masteringiem zajął się Rotten z Blackened Force Records.

Gallower rozpoczął działalność w 2015 roku w Tychach. Formację utworzyli Nocturnitier na gitarze, Speedfire na perkusji oraz Tzar na basie i wokalu. Jeszcze w tym samym roku kapela zadebiutowała demówką "Witch Hunt Is On". Pierwszy longplay studyjny tria, pt. "Behold the Realm of Darkness", miał swoją premierę w 2020 roku.

Na "Summer Dying Loud 2023" zagrają również Dismember, Candlemass, My Dying Bride, Katatonia, Benediction, Enslaved, Crippled Black Phoenix, Grave Pleasures, Furia, Blindead 23, Rome, Owls Woods Graves, o.d.r.a, Manbryne, Hostia, Whalesong, Czerń, Mag, Gorycz, Planet Hell, Wieże Fabryk, Drown My Day, Maggot Heart, Motorowl, Trup, Grieving, Distruster, Fvnerals, ARRM, Misguided, Datura i bHP.

Karnety na "Summer Dying Loud 2023" nabyć można w cenie 269 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 40 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »