zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 maja 2023

Deathcult i Nigrum na koncercie w Polsce

26.03.2023 19:14  autor: Verghityax, źródło: Behind The Mountain Rec

Formacje Deathcult i Nigrum wyruszą w europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 16 maja 2023 roku w warszawskim klubie "Chmury". Na scenie tego wieczoru zaprezentuje się również rodzimy Martyrdoom.

Deathcult to deathmetalowy zespół ze Szwajcarii. Powstał on w 2010 roku z inicjatywy perkusisty M. Goathammera. Pierwotny skład uzupełnili KzR z Bolzer, P. Nekros z Asag i D. Virgin Killer. W 2012 roku kwartet zadebiutował demówką, by dwa lata później wydać EP-kę "Pleading for Death... Choking on Life". Już po sesji nagraniowej do EP-ki z kapelą rozstał się D. Virgin Killer, a jego miejsce zajął O. Diabolous. Wkrótce do grupy dołączył S. Phoberos i już jako kwintet muzycy zarejestrowali longplay "Beasts of Faith".

W 2022 roku Deathcult powrócił ze swoim drugim longplayem studyjnym, pt. "Of Soil Unearthed". Z dawnego składu w formacji pozostali M. Goathammer i S. Phoberos. Do roli gitarzystów zaangażowani zostali Yves B. i S. Morbid.

Nigrum to blackmetalowa grupa z Meksyku. 16 grudnia 2022 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay zespołu, zatytułowany "Elevenfold Tail". Ukazał się on dzięki Into Endless Chaos Records.

Stołeczna grupa Martyrdoom nadal ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Grievous Psychosis". Składający się z ośmiu kompozycji materiał ukazał się 24 kwietnia 2017 roku za sprawą Memento Mori.

Komentarze
Dodaj komentarz »