zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Klip z tekstem do "Paradise Is Mine" Swans

27.03.2023 13:57  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Swans i WiniaryBookings na Facebooku

Opublikowano klip z tekstem do "Paradise Is Mine" Swans. Album "The Beggar", z którego pochodzi utwór, ukaże się 23 czerwca 2023 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Young God Records.

Założony w 1982 roku w Nowym Jorku zespół Swans szybko zyskał sławę czołowego przedstawiciela nurtu no wave. W pierwszych latach działalności w jego stylu dominowały elementy noise rocka i industrialu. Do rozpadu w 1997 roku formacja wydała dziesięć albumów studyjnych.

Gitarzysta i wokalista Michael Gira reaktywował swoją grupę w 2010 roku. Zespół zarejestrował kolejne cztery długograje, po czym lider rozwiązał skład. "Leaving Meaning" - wydany 25 października 2019 roku piętnasty album studyjny formacji - Michael Gira nagrał z muzykami wybranymi do poszczególnych utworów.

W styczniu 2022 roku uruchomiona została akcja crowdfundingowa, której celem było sfinansowanie przygotowania kolejnego długograja zespołu. Osoby, które wsparły formację poprzez zbiórkę, otrzymały m.in. zbiór dziesięciu premierowych utworów w wersjach demo, zatytułowany "Is There Really a Mind?".

Materiał na album "The Beggar" został nagrany i zmiksowany w "Candy Bomber Studio" w Berlinie. Mastering, w "Micro-Moose", również w Berlinie, wykonał Doug Henderson. Produkcją zajął się Michael Gira. Razem z nim jako podstawowy skład zespołu udział w sesji wzięli Kristof Hahn, Larry Mullins, Phil Puleo, Dana Schechter i Christopher Pravdica. Jako goście na albumie pojawią się Ben Frost i wokalistki wspierające: Jennifer Gira, Lucy Kruger i Laura Carbone. Trwający prawie 44 minuty utwór "The Beggar Lover (Three)" ukaże się tylko na płytach kompaktowych i w formie cyfrowej - nabywcy krążków winylowych otrzymają możliwość ściągnięcia go z internetu.

Lista utworów:

1. The Parasite
2. Paradise Is Mine
3. Los Angeles: City of Death
4. Michael Is Done
5. Unforming
6. The Beggar
7. No More of This
8. Ebbing
9. Why Can't I Have What I Want Any Time That I Want?
10. The Beggar Lover (Three)
11. The Memorious

Przypominamy, że w ramach zapowiedzianej na maj i czerwiec 2023 roku trasy po Europie Swans wystąpi dwukrotnie w Polsce. Bilety na oba koncerty zostały wyprzedane. Imprezy ambientowym setem otwierać będzie związany z zespołem przez wiele lat Norman Westberg.

21.05 - Poznań, "CK Zamek"
23.05 - Katowice, Kinoteatr "Rialto"

Komentarze
Dodaj komentarz »