zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Swans wróci do Polski w październiku

25.05.2023 20:50  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Po majowych koncertach w Poznaniu i Katowicach Swans wróci do Polski jeszcze w 2023 roku. Występ odbędzie się 31 października w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. Przed Swans zaprezentuje się Norman Westberg, który związany był z zespołem przez wiele lat.

Swans, Katowice 6.08.2017, fot. Verghityax
Swans, Katowice 6.08.2017, fot. Verghityax

Swans promować będzie album "The Beggar". Ukaże się on 23 czerwca 2023 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Young God Records. Materiał został nagrany i zmiksowany w "Candy Bomber Studio" w Berlinie. Mastering, w "Micro-Moose" - również w Berlinie - wykonał Doug Henderson. Produkcją zajął się Michael Gira. Razem z nim jako podstawowy skład zespołu udział w sesji wzięli Kristof Hahn, Larry Mullins, Phil Puleo, Dana Schechter i Christopher Pravdica. Jako goście na albumie pojawili się Ben Frost i wokalistki wspierające: Jennifer Gira, Lucy Kruger i Laura Carbone. Trwający prawie 44 minuty utwór "The Beggar Lover (Three)" ukaże się tylko na płytach kompaktowych i w formie cyfrowej - nabywcy krążków winylowych otrzymają możliwość ściągnięcia go z internetu.

Założony w 1982 roku w Nowym Jorku zespół Swans szybko zyskał sławę czołowego przedstawiciela nurtu no wave. W pierwszych latach działalności w jego stylu dominowały elementy noise rocka i industrialu. Do rozpadu w 1997 roku formacja wydała dziesięć albumów studyjnych.

Gitarzysta i wokalista Michael Gira reaktywował swoją grupę w 2010 roku. Zespół zarejestrował kolejne cztery longplaye, po czym lider rozwiązał skład. "Leaving Meaning" - wydany 25 października 2019 roku przez Young God Records piętnasty album studyjny Swans - Michael Gira nagrał z muzykami wybranymi do poszczególnych utworów.

31.10 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 159 zł

Tagi: Swans
Komentarze
Dodaj komentarz »