zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 marca 2024

Zmiany w programie "Steel Festu"

9.04.2023 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Steel Festu i Blaze'a Bayleya na Facebooku

Organizatorzy "Steel Festu" poinformowali, że na imprezie nie wystąpią Labyrinth ani będący po zawale serca Blaze Bayley, oraz zapowiedzieli udział zespołów Enforcer, Iron Savior i Master. Ostatnią, szesnastą grupą w programie ma być zagraniczna formacja thrashowa. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się 26 i 27 sierpnia 2023 roku w Stalowej Woli.

26 sierpnia, sobota:
Enforcer
Iron Savior
Grzegorz Kupczyk & CETI
Dragonhammer
Hellhaim
Jaguar
Ironbound
Shadow Warrior

27 sierpnia, niedziela:
Hate
Master
Trauma
Dragon
Sphere
Moyra
Madvice

Jak ogłoszono, powermetalowy Labyrinth nie przybędzie na "Steel Fest" z przyczyn niezależnych od organizatorów wydarzenia ani od zespołu. Włoska grupa zamierza przyjechać do Polski na przełomie września i października 2023 roku.

Blaze Bayley, Lublin 29.03.2013, fot. Robert Rojewski
Blaze Bayley, Lublin 29.03.2013, fot. Robert Rojewski

Angielski wokalista heavymetalowy Blaze Bayley przeszedł 25 marca zawał serca, w związku z czym odwołał koncerty do końca kwietnia, a pod znakiem zapytania stanął też jego udział w imprezach zaplanowanych na resztę 2023 roku. Termin powrotu muzyka na scenę zależy od czasu potrzebnego na odzyskanie formy po operacji wszczepienia bajpasów.

Szwedzki Enforcer formował się od 2004 roku z inicjatywy Olofa Wikstranda. Zespół wykonuje tradycyjny heavy metal. Grupa promuje obecnie album zatytułowany "Nostalgia". Materiał ukaże się 5 maja 2023 roku nakładem Nuclear Blast Records.

Powermetalowy Iron Savior powstał w 1996 roku w Hamburgu. Niemiecką grupą dowodzi wokalista i gitarzysta Piet Sielck. Organizatorzy "Steel Festu" ogłosili, że zespół wystąpi na imprezie w dniu premiery swojego nowego albumu.

Master rozpoczął działalność w 1983 roku w Chicago. Deathmetalowym zespołem kieruje basista i wokalista Paul Speckmann, od przełomu stuleci mieszkający w Czechach.

Bilety na festiwal trafiły już do sprzedaży. Dla młodzieży szkolnej w wieku od 15 do 18 lat przewidziano tańsze wejściówki. Dla osób poniżej tego przedziału wstęp będzie darmowy.

26-27.08 - Stalowa Wola, "Grzybek MOSiR"
Bilety: 189 zł (2-dniowe), 89 zł (2-dniowe młodzieżowe), 99 zł (1-dniowe) i 49 zł (1-dniowe młodzieżowe)

Komentarze
Dodaj komentarz »