zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 3 czerwca 2023

Kreator zaprezentował teledysk do "Conquer and Destroy"

26.05.2023 10:20  autor: Verghityax, źródło: profil Kreatora na Facebooku

Kreator wypuścił teledysk do utworu "Conquer and Destroy" ze swojego ostatniego longplaya studyjnego, pt. "Hate uber alles". Premiera wydawnictwa miała miejsce 3 czerwca 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast.

Na "Hate uber alles" znalazło się jedenaście utworów, które zespół zarejestrował w "Hansa Studios" w Berlinie. Za produkcję materiału odpowiada Arthur Rizk. Okładkę przygotował Eliran Kantor.

Kreator wydał 12 sierpnia 2022 roku koncertowy album, zatytułowany "Live at Bloodstock 2021". Na płycie znalazł się zapis występu zespołu na festiwalu "Bloodstock Open Air", który miał miejsce 14 sierpnia 2021 roku. W utworze "Betrayer" na scenie do kapeli dołączył Dani Filth. Materiał zmiksował Marc Gortz. Okładkę przygotował Jan Meininghaus.

Zespół powstał w 1982 roku w Essen. Przez pierwsze dwa lata działał pod nazwą Tormentor. Kreatora utworzyli Mille Petrozza na wokalu i gitarze, Roberto Fioretti na basie i Ventor na perkusji. W październiku 1985 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany "Endless Pain". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o drugiego gitarzystę w osobie Joerga Tritzego, z którym Kreator zagrał swoją pierwszą trasę koncertową. Materiał na drugi longplay - "Pleasure to Kill" - zarejestrowany został jeszcze bez udziału Joerga. Płyta ta uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii thrash metalu.

Przypominamy, że Kreator wystąpi z Megadeth i Sacred Reich w katowickim "Spodku" w ramach "Triple Thrash Triumph". Koncert odbędzie się 23 lipca 2023 roku.

23.07 - Katowice, "Spodek"
Bilety: 199 zł (miejsca siedzące), 249 zł (miejsca siedzące) i 269 zł (płyta)

Komentarze
Dodaj komentarz »