zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

Decapitated na "Materiafeście"

1.06.2023 14:55  autor: Verghityax, źródło: profil Materii na Facebooku

Do składu jedenastej edycji "Materiafestu" w Szczecinku dołączyła formacja Decapitated. Wcześniej swój udział potwierdziły Sepultura, Illusion, Frontside, Flapjack, Materia, Krzta, Pull the Wire, Humanity's Last Breath i Jakub Żytecki. Festiwal odbędzie się w dniach 25 i 26 sierpnia 2023 roku pod "Wieżą Bismarcka".

Decapitated, Zabrze 25.11.2022, fot. Verghityax
Decapitated, Zabrze 25.11.2022, fot. Verghityax

Decapitated promować będzie swój ósmy longplay studyjny, pt. "Cancer Culture". Premiera wydawnictwa miała miejsce 27 maja 2022 roku. Ukazało się ono za sprawą Nuclear Blast i Mystic Production. Na "Cancer Culture" znalazło się dziesięć kompozycji. Podczas sesji nagraniowej rolę głównego inżyniera dźwięku pełnił Tomasz "Zed" Zalewski. Partie perkusyjne zarejestrował James Stewart w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Miksami zajął się David Castillo, za mastering odpowiada Ted Jensen. Okładkę przygotował Fabio Timpanaro. Do napisania tekstów zaangażowany został Jarek Szubrycht, który już wcześniej współpracował z zespołem. Na płycie gościnnie wystąpili Robb Flynn z Machine Head i Tatiana Shmayluk z Jinjer.

W grudniu 2018 roku, po pięciu latach współpracy, perkusista Michał Łysejko postanowił rozstać się z Decapitated. Jego miejsce zajął James Stewart, wcześniej udzielający się w Vader.

Karnety na "Materiafest" nabyć można za cenę 165 zł. Karnet z dostępem do pola namiotowego kosztuje 195 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »