zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 września 2023

Zmiany w składzie "Mystic Festival 2023"

1.06.2023 09:57  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Ze składu "Mystic Festival 2023" w Gdańsku wypadły zespoły Exodus, 1914, Hell:on, Season of Melancholy, Spirit Adrift i Sanity Control. Ich miejsce zajmą Bloodbath, Eyes, In Twilight's Embrace, Entropia, R.I.P. i Khrognar. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Deathmetalowa formacja Bloodbath promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Survival of the Sickest". Ukazał się on 9 września 2022 roku, pod egidą Napalm Records. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Rorysound Studios". Produkcją i miksami zajął się Lawrence Mackrory. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Barney Greenway z Napalm Death, Luc Lemay z Gorguts i Marc Grewe z nieistniającego już Morgoth. Okładkę namalował Wes Benscoter.

"Survival of the Sickest" jest pierwszym dokonaniem Bloodbath z Tomasem Akvikiem z Lik w roli gitarzysty. Został on pełnoprawnym członkiem zespołu w 2022 roku. Wcześniej przez pięć lat wspierał kapelę na potrzeby zaplanowanych koncertów, zastępując Pera Erikssona.

Eyes to duńska grupa wykonująca hardcore punk z domieszką mathcore. Obecnie kwintet ogrywa swój drugi longplay studyjny, pt. "Congratulations". Ukazał się on 3 lutego 2023 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał powstał w "Dead Rat Studio", pod okiem Jacoba Bredahla. Za mastering odpowiada Brad Boatright.

In Twilight's Embrace ogrywa obecnie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Lifeblood". Jego premiera miała miejsce 13 maja 2022 roku, za sprawą Malignant Voices. Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które powstały w "Left Hand Sounds" i "Vintage Records". Za produkcję odpowiada Marcin Rybicki, gitarzysta grupy. Okładka jest dziełem WS Artworks.

Entropia promować będzie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Total". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 17 marca 2023 roku, pod egidą Agonia Records. Na "Total" znalazło się pięć kompozycji, które zespół zarejestrował w kwietniu 2022 roku w "Monochrom Studio". Miksami i masteringiem zajęto się w "Heinrich House Studio". Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

R.I.P. to projekt Gambita z Truchła Strzygi. Debiutancka demówka, zatytułowana "Otwarcie czarnej materii", ukazała się 14 marca 2022 roku. Kilka miesięcy później światło dzienne ujrzał split "Burn the Sinner", który R.I.P. przygotował do spółki z Torpor, Dagger Maniac, Wielkim Mrokiem i The Relicts.

Khrognar to rzeszowska formacja wykonująca mieszankę melodyjnego death metalu i deathcore'a. W 2021 roku kapela zadebiutowała EP-ką "Funeral of Illusive Dreams". Od tej pory ukazały się jeszcze dwa single: "Forgotten When the Night Comes" i "Renounce Yourself".

Na liście potwierdzonych wykonawców "Mystic Festival 2023" znaleźli się między innymi Ghost, Gojira, Danzig, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Dark Angel, Watain, Godflesh, Meshuggah, Electric Wizard, The Hellacopters, Exodus, Dismember, Grave, Unleashed, Moonspell, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest i Alcest.

Karnety trzydniowe nabyć można w cenie 669 zł. Czterodniowe karnety VIP kosztują 899 zł. Cena biletów jednodniowych to 279 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »