zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Venom Inc. i Angrrsth na dziesiątym "Thunder Feście"

2.06.2023 20:23  autor: Verghityax, źródło: profil The Black Thunder na Facebooku

Na dziedzińcu zamku krzyżackiego w Bytowie odbędzie się 2 września 2023 roku dziesiąta edycja "Thunder Festu". Tym razem gospodarz wydarzenia - zespół The Black Thunder - zaprosił do udziału formacje Venom Inc. i Angrrsth. Venom Inc. zaprezentuje się w charakterze gwiazdy wieczoru.

Venom Inc. promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "There's Only Black". Premiera wydawnictwa miała miejsce 23 września 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji. Masteringiem zajął się Patrick W. Engel.

Venom Inc. powstał w 2015 roku z inicjatywy gitarzysty Mantasa, perkusisty Abaddona oraz basisty i wokalisty Tony'ego "Demolition Man" Dolana. Na przełomie lat 80. i 90. muzycy nagrali wspólnie trzy albumy jako Venom: "Prime Evil", "Temples of Ice" i "The Waste Lands". Wcześniej Mantas i Abaddon zarejestrowali z Cronosem płyty "Welcome to Hell", "Black Metal", "At War with Satan" i "Possessed".

11 sierpnia 2017 roku pod egidą Nuclear Blast światło dzienne ujrzał pierwszy album Venom Inc., zatytułowany "Ave". Materiał zarejestrowany został w "ZFT Studios" w Portugalii. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Mantas.

W marcu 2018 roku Abaddon zmuszony był zrezygnować z europejskiej trasy koncertowej z uwagi na spodziewane narodziny dziecka. Jego miejsce na potrzeby występów zajął Jeramie Kling, by z czasem permanentnie objąć stanowisko perkusisty.

9 września 2022 roku światło dzienne ujrzał split zespołów Angrrsth i Czort, zatytułowany "W czeluść". Materiał ukazał się dzięki Godz ov War Productions i Under the Sign of Garazel Productions. Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów przygotował po dwie kompozycje. Miksami i masteringiem materiału zajął się Maciej Marendowski.

Toruński Angrrsth ma na swoim koncie debiutancką EP-kę "Znikąd" i longplaya "Donikąd". Premiera tego ostatniego miała miejsce 17 kwietnia 2021 roku, nakładem Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się siedem kompozycji, które zmiksował i zmasterował Maciej Marendowski. Praca nad materiałem rozpoczęła się w grudniu 2019 roku. Ślady perkusyjne wbito w marcu 2020 roku w Toruniu.

2.09 - Bytów, "Zamek Krzyżacki"
Bilety: 99 zł (do 30 czerwca), 129 zł (od 1 lipca do 31 sierpnia) i 150 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »