zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 24 kwietnia 2024

Wideo z tekstem do "Pilgrimage to the World's End" Primordial

8.09.2023 09:56  autor: Verghityax, źródło: profil Primordial na Facebooku

Irlandzki Primordial wypuścił wideo z tekstem do "Pilgrimage to the World's End". Utwór pochodzi z dziesiątego longplaya studyjnego grupy, pt. "How It Ends". Ujrzy on światło dzienne 29 września 2023 roku, pod egidą Metal Blade Records.

Na "How It Ends" znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Hellfire Studios" w Dublinie. Produkcją zajął się Chris Fielding.

W 2023 roku - po dwudziestu jeden latach współpracy - gitarzysta Micheal O'Floinn opuścił Primordial. Nie wziął on udziału w sesji nagraniowej do "How It Ends".

Lista utworów:

1. How It Ends
2. Ploughs to Rust, Swords to Dust
3. We Shall Not Serve
4. Traidisiunta
5. Pilgrimage to the World's End
6. Nothing New Under the Sun
7. Call to Cernunnos
8. All Against All
9. Death Holy Death
10. Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is an Orphan

Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy gitarzysty Ciarana MacUiliama i basisty Póla MacAmlaigha. Początkowo grupa funkcjonowała pod nazwą Forsaken, grając prymitywny thrash i death metal. Wraz z dołączeniem do formacji wokalisty A.A. Nemtheangi, muzycy zwrócili się w stronę black metalu, inspirując się dokonaniami Bathory, Venom i Celtic Frost. Debiutancka demówka, pt. "Dark Romanticism... Sorrow's Bitter Harvest...", ujrzała światło dzienne w 1993 roku.

Przypominamy, że Primordial wyruszy w europejską trasę koncertową w towarzystwie Paradise Lost, Harakiri for the Sky i Omnium Gatherum. W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce. Odbędzie się on 10 października 2023 roku w klubie "A2" we Wrocławiu.

10.10 - Wrocław, "A2"
Bilety: 159 zł (przedsprzedaż) i 180 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »