zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 3 marca 2024

Merkfolk i Runika w trasie po Polsce

8.09.2023 15:14  autor: Verghityax, źródło: profil Merkfolk na Facebooku

Folkmetalowe zespoły Merkfolk i Runika zapowiedziały trasę koncertową po Polsce. Rozpocznie się ona 15 września 2023 roku w Krakowie. Następnie kapele odwiedzą Częstochowę, Łódź, Poznań, Lublin, Wrocław, Warszawę, Chorzów i Skarżysko-Kamienną.

Merkfolk ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Echo". Jego premiera odbyła się 28 sierpnia 2020 roku własnym sumptem zespołu. Jest to pierwsze dokonanie formacji z Pauliną Witek na wokalu, dołączyła ona do grupy w 2020 roku. Na "Echo" znalazły się akustyczne wersje utworów, które pierwotnie ukazały się na poprzednich albumach: "The Folk Bringer" i "Kolovrat". Sesja nagraniowa miała miejsce w "Hound Studio".

Merkfolk powstał w 2013 roku. Kapeli od początku przewodzą Irmina Frąckiewicz na gitarze, Katarzyna Nowosadzka na skrzypcach, Kacper Pawłowicz na akordeonie i Rafał Frąckiewicz na perkusji.

Runika promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Między światami". Ukaże się on jeszcze w 2023 roku. Za projekt okładki odpowiada HannaDolaArt.

W lutym 2021 roku Runika opublikowała studyjne wykonanie utworu "Egzorcysta z Wojsławic". Tekst piosenki dotyczy Jakuba Wędrowycza - postaci z książek Andrzeja Pilipiuka.

Zespół powstał w 2014 roku w Warszawie. Cztery lata później ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany "Pradawna moc". Ze współzałożycieli w składzie Runiki pozostają wokalistka i autorka tekstów Aminae oraz basista Rax. Obecnie towarzyszą im perkusista Jacek Telejko oraz gitarzyści Jan Stemplewski i Krzysztof Łukomski.

15.09 - Kraków, "Garage Pub"
16.09 - Częstochowa, "Muzyczna Meta"
22.09 - Łódź, "Wooltura"
23.09 - Poznań, "Pod Minogą"
6.10 - Lublin, "Fabryka Kultury Zgrzyt"
13.10 - Wrocław, "Stary Klasztor"
27.10 - Warszawa, "VooDoo"
28.10 - Chorzów, "Leśniczówka"
4.11 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor"

Tagi: Merkfolk, Runika
Komentarze
Dodaj komentarz »