zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 4 października 2023

Amaranthe i Dragonforce zagrają w Warszawie

17.09.2023 09:25  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje Amaranthe i Dragonforce zapowiedziały europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą między innymi Polskę. W naszym kraju zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 4 marca 2024 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie. W charakterze gościa specjalnego zagra Infected Rain.

Amaranthe zapowiedział premierę swojego siódmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "The Catalyst". Ukaże się on 23 lutego 2024 roku, pod egidą Nuclear Blast Records. Sesja nagraniowa odbyła się w duńskim "Hansen Studios". Produkcją zajął się Jacob Hansen.

"The Catalyst" to pierwsze dokonanie grupy z Mikaelem Sehlinem na wokalu. Dołączył on do zespołu w 2023 roku, zastępując na tym stanowisku Henrika Englunda Wilhelmssona.

Ostatni album brytyjskiej formacji Dragonforce, zatytułowany "Extreme Power Metal", miał swoją premierę 27 września 2019 roku pod egidą earMUSIC. Sesja nagraniowa odbyła się w kalifornijskim "Mix Unlimited", pod okiem Damiena Rainauda. Część materiału gitarzysta Herman Li zarejestrował na swoim kanale na Twitch z udziałem fanów. Na płycie w charakterze gościa wystąpił Coen Janssen z Epiki - muzycy Dragonforce poprosili go o przygotowanie partii klawiszy po tym, jak w 2018 roku Vadim Pruzhanov rozstał się z zespołem.

We wrześniu 2023 roku Dragonforce wypuścił samodzielny singiel, pt. "Doomsday Party".

Dyskografię Infected Rain zamyka "Ecdysis", piąty longplay studyjny w dorobku kapeli. Ukazał się on 7 stycznia 2022 roku nakładem Napalm Records. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, które wyprodukował Valentin Voluta. W utworze "The Realm of Chaos" gościnnie zaśpiewała Heidi Shepherd z Butcher Babies.

W 2023 roku z Infected Rain rozstali się gitarzysta Sergey Babich i basista Vladimir Babich. Nową basistką została Alice Lane.

Komentarze
Dodaj komentarz »