zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 10 grudnia 2023

Whiplash zamiast Razor w trasie z Destruction

21.09.2023 15:21  autor: Verghityax, źródło: profil Destruction na Facebooku

Razor zmuszony był odwołać swój udział w europejskiej trasie koncertowej z Destruction z powodów zdrowotnych. Kanadyjczyków zastąpią Amerykanie z Whiplash. W Polsce zaplanowano jeden koncert. Odbędzie się on 31 października 2023 roku w klubie "Proxima" w Warszawie. Na scenie zaprezentują się ponadto hiszpański Crisix i szwedzki Enforcer.

Whiplash, Zlin 26.11.2022, fot. Verghityax
Whiplash, Zlin 26.11.2022, fot. Verghityax

Dyskografię Whiplash zamyka split "Revolution Starts Here" z Released Anger. Ukazał się on w 2016 roku. Ostatni longplay studyjny grupy, pt. "Unborn Again", miał swoją premierę w 2009 roku.

Grupie przewodzi gitarzysta i wokalista Tony Portaro. Funkcję basisty pełni od 2011 roku Dank DeLong. Już po wydaniu splita "Revolution Starts Here" z formacją rozstał się perkusista Tom Tierney. Jego miejsce zajął Ron Lipnicki, dawny bębniarz Overkill. Na żywo kapelę wspiera basista Will Winton.

Dyskografię Destruction zamyka "Diabolical", siedemnasty longplay studyjny w dorobku kapeli. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 8 kwietnia 2022 roku, pod banderą Napalm Records. "Diabolical" to pierwsze dokonanie Destruction zarejestrowane bez udziału Mike'a Sifringera. Gitarzysta rozstał się z kapelą z powodu problemów z uzależnieniem. Jego miejsce zajął Martin Furia. Na płycie znalazło się trzynaście kompozycji, w tym cover "City Baby Attacked by Rats" GBH. Okładkę przygotował Gyula Havancsak.

Crisix to thrashmetalowy kwintet z Barcelony. Obecnie muzycy promują swój szósty longplay studyjny, pt. "Full HD". Jego premiera miała miejsce 15 kwietnia 2022 roku, pod banderą Listenable Records. Ścieżki gitary i perkusji powstały w "AXtudio", wokale Juli Bazooka nagrał w "Amplifire Studio", z kolei ślady basu wbito w "Bungalow Studios". Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji.

Szwedzki Enforcer promować będzie swój szósty longplay studyjny, pt. "Nostalgia". Składający się z trzynastu utworów materiał muzycy zrealizowali w "Hvergelmer Studios". Produkcją i miksami zajął się Olof Wikstrand, wokalista i gitarzysta grupy. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 maja 2023 roku, pod banderą Nuclear Blast.

31.10 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 149 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »