zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 10 grudnia 2023

Meshuggah w marcu w Polsce

26.09.2023 09:37  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Meshuggah wyruszy w europejską trasę koncertową w towarzystwie zespołów The Halo Effect i Mantar. W Polsce formacje zagrają dwukrotnie: 15 marca 2024 roku w klubie "Stodoła" w Warszawie i 17 marca w klubie "Studio" w Krakowie.

Meshuggah przyjedzie ze swoim dziewiątym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Immutable". Wydawnictwo ukazało się 1 kwietnia 2022 roku, nakładem Atomic Fire Records. Materiał na "Immutable" został nagrany w "Sweetspot Studios" w szwedzkim Halmstad. Miksami zajęli się Rickard Bengtsson i Staffan Karlsson, za mastering odpowiada zdobywca "Grammy" Vlado Meller. Okładkę przygotował Luminokaya, wieloletni współpracownik kapeli.

Meshuggah powstał w 1987 roku w szwedzkiej miejscowości Umea z inicjatywy gitarzysty Fredrika Thordendala i wokalisty Jensa Kidmana. Dwa lata później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "Meshuggah", jednak dopiero album studyjny "Destroy Erase Improve" z 1995 roku zapewnił zespołowi rozpoznawalność. Od płyty "Nothing" z 2002 roku formacja zmieniła swoje brzmienie, porzucając gitary siedmiostrunowe na rzecz ośmiostrunowych.

The Halo Effect to projekt byłych muzyków In Flames: gitarzystów Jespera Stromblada i Niclasa Engelina, perkusisty Daniela Svenssona i basisty Petera Iwersa. Miejsce za mikrofonem zajął Mikael Stanne, wokalista Dark Tranquillity. Obecnie grupa promuje swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Days of the Lost". Ukazał się on 12 sierpnia 2022 roku. Materiał zmiksował Jens Bogren, za mastering odpowiada Tony Lindgren.

W sierpniu 2023 roku Mantar udostępnił samodzielny singiel, zatytułowany "Valhalla Hammering". Choć utwór powstał w ramach sesji nagraniowej do "Pain Is Forever and This Is the End", od początku planowany był jako oddzielny materiał. "Pain Is Forever and This Is the End" to piąty longplay studyjny w dorobku kapeli. Ukazał się on 15 lipca 2022 roku, pod egidą Metal Blade Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Hanno Klanhardt zarejestrował partie gitary w Gainesville na Florydzie, ślady perkusji Erinc Sakarya wbił w Niemczech. Następnie obaj muzycy spotkali się w studiu w Niemczech, aby nagrać wokale.

15.03.2024 - Warszawa, "Stodoła"
17.03.2024 - Kraków, "Studio"

Komentarze
Dodaj komentarz »