zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 grudnia 2023

Voivod nagrał hymn dla "Mystic Festival"

22.05.2023 15:13  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Voivod nagrał oficjalny hymn tegorocznej edycji "Mystic Festival". Utwór nosi nazwę "Chaotic Harmony". Produkcją zajął się zespół, a za nagranie i miks odpowiada Francis Perron, którego Kanadyjczycy odwiedzili w "RadicArt Studio". Wideo z tekstem stworzył Marcin Halerz, na podstawie projektu graficznego, którego autorem jest Łukasz "Pachu" Pach.

Dyskografię Voivod zamyka EP-ka "Ultraman". Ukazała się ona 4 listopada 2022 roku. Materiał powstał w hołdzie japońskiemu serialowi o tym samym tytule.

Voivod, Warszawa 29.10.2016, fot. Ewelina Eliasz
Voivod, Warszawa 29.10.2016, fot. Ewelina Eliasz

Ostatni longplay studyjny Voivod, pt. "Synchro Anarchy", ujrzał światło dzienne 11 lutego 2022 roku, pod banderą Century Media Records. Materiał został nagrany w składzie: perkusista Michel "Away" Langevin, wokalista Denis "Snake" Belanger, gitarzysta Daniel "Chewy" Mongrain i basista Dominic "Rocky" Laroche. Za produkcję odpowiada zespół. Rejestracji materiału i miksów dokonał Francis Perron w "RadicArt Studio" w Quebecu, w Kanadzie. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum w Kalifornii. Okładkę tradycyjnie przygotował perkusista zespołu, Michel "Away" Langevin.

Voivod został powołany do życia w kanadyjskim Quebecu w 1982 roku. Swój największy sukces komercyjny muzycy odnieśli w 1989 roku za sprawą longplaya "Nothingface".

W roku 2005 zmarł gitarzysta Denis D'Amour, znany również jako Piggy. Po jego śmierci ukazały się jeszcze dwa albumy zawierające jego ścieżki gitarowe: "Katorz" i "Infini". W roku 2008 muzycy Voivod zaangażowali nowego gitarzystę w osobie Dana Mongraina.

Przypominamy, że "Mystic Festival 2023" odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej". Na liście potwierdzonych wykonawców znaleźli się między innymi Ghost, Gojira, Danzig, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Dark Angel, Watain, Godflesh, Meshuggah, Electric Wizard, The Hellacopters, Exodus, Dismember, Grave, Unleashed, Moonspell, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest i Alcest.

Karnety trzydniowe nabyć można w cenie 699 zł. Czterodniowe karnety VIP kosztują 899 zł. Cena biletów jednodniowych to 299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »