zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 listopada 2023

Sigh po raz pierwszy w Polsce

28.09.2023 21:03  autor: Verghityax, źródło: Left Hand Sounds

Sigh zapowiedział trasę, pod szyldem "30 Years of Eastern Darkness". W jej ramach japońska formacja po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Koncert odbędzie się 10 listopada 2023 roku w klubie "2progi" w Poznaniu. Na scenie w charakterze gościa specjalnego wystąpi słowacki Krolok i holenderski Laster.

Sigh promuje obecnie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Shiki". Gitarę i bas zarejestrowano w "Evil One Studios", z kolei wokale, klawisze i instrumenty dęte Mirai Kawashima nagrał w "Electric Space Studios". W sesji gościnnie udział wzięli Frederic Leclercq z Kreatora i Mike Heller z Raven. Miksami i masteringiem zajął się Lasse Lammert. "Shiki" ujrzał światło dzienne 26 sierpnia 2022 roku, pod egidą Peaceville Records.

W czerwcu 2023 Sigh wypuścił album koncertowy, pt. "Live: The Eastern Forces of Evil 2022".

Sigh powstał w 1990 roku w Tokio. Zespół łączy w swojej twórczości black i heavy metal z elementami awangardowymi i progresywnymi. Grupie od początku przewodzą wokalista Mirai Kawashima i basista Satoshi Fujinami, dawniej pełniący rolę perkusisty. Jeszcze w 1990 roku kapela zadebiutowała demówką, pt. "Desolation". Pierwszy longplay, zatytułowany "Scorn Defeat", miał swoją premierę w 1993 roku.

Słowacy z blackmetalowego Krolok nadal ogrywają swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Funeral Winds & Crimson Sky". Jego premiera odbyła się 21 grudnia 2021 roku, pod egidą Osmose Productions. Na wydawnictwie znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Temple of Horror". Miksy i mastering wykonano w "Studio Hostivar".

Krolok powstał w 2011 roku. Grupę tworzą Peter, Miroslav i HV, którzy na co dzień udzielają się również w Malokarpatan. W roku 2013 formacja zadebiutowała splitem z Temnohorem. Pierwszy longplay studyjny Kroloka, pt. "Flying Above Ancient Ruins", ukazał się w 2017 roku.

Pochodzący z Utrechtu Laster gra post-black metal. Trio ma na swoim koncie trzy longplaye studyjne. 8 października 2023 roku ukaże się czwarty album, pt. "Andermans mijne".

10.11 - Poznań, "2progi"
Bilety: 99 zł (I pula), 109 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Sigh, Krolok, Laster
Komentarze
Dodaj komentarz »