zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 10 grudnia 2023

Manbryne z koncertową premierą "Interregnum"

29.09.2023 21:05  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Blackmetalowa formacja Manbryne zapowiedziała koncertową premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Interregnum: O próbie wiary i jarzmie zwątpienia". Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2024 roku w krakowskim "Hype Parku". Na scenie w charakterze gości specjalnych zaprezentują się Medico Peste, Loathfinder i Piołun.

Manbryne wyda "Interregnum: O próbie wiary i jarzmie zwątpienia" 13 października 2023 roku. Album ukaże się pod egidą Malignant Voices i Terratur Possessions. Materiał zarejestrowany został w składzie: S. na wokalu, Renz na gitarze i syntezatorach, Wyrd na basie i gitarze akustycznej oraz Vzn na perkusji. Miksami zajął się Marcin Rybicki. Za mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W utworze "Pierwszy kamień" gościnnie wystąpiła Tuja Szmaragd z grupy Wij.

Poprzedni album Manbryne, pt. "Heilsweg: O udręce ciała i tułaczce duszy", ujrzał światło dzienne 9 kwietnia 2021 roku, pod egidą Malignant Voices i Terratur Possessions. Na zawartość wydawnictwa składa się pięć kompozycji. Miksy i mastering wykonał Marcin Rybicki, za projekt okładki odpowiada Etbast Purgato.

Medico Peste promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, pt. "The Black Bile". Płyta ujrzała światło dzienne 20 marca 2020 roku za sprawą Season of Mist. Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w studiu "No Solace", tam również dokonano miksów i masteringu.

W 2022 roku z grupą rozstali się gitarzysta Nefar oraz pełniący obowiązki basisty i gitarzysty The Fall. Miejsce tego ostatniego na basie zajął Zann, który wcześniej wspierał kapelę na potrzeby zaplanowanych koncertów. Nowymi gitarzystami zostali Heresiarch i Zerachiel.

Dyskografię sludge'owego Loathfinder zamyka split z Amerykanami z Druj. Wydawnictwo, zatytułowane "Aspects of Oblation", ukazało się 1 listopada 2019 roku za sprawą Godz Ov War Productions. Na potrzeby splitu Loathfinder - z nowym perkusistą na pokładzie - zarejestrował trzy autorskie kompozycje. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Wywodzący się z Alaski Druj, funkcjonujący obecnie jako duet, nagrał dwa utwory. Powstały one w "Ossilegium Studio". Za miksy i mastering odpowiada Nick Morgan. Okładkę "Aspects of Oblation" przygotowała Aleksandra Goldmishn.

Blackmetalowa formacja Piołun promować będzie swój debiutancki album studyjny, pt. "Rzeki goryczy". Premiera płyty miała miejsce 21 listopada 2022 roku, pod egidą Malignant Voices. Na wydawnictwie znalazło się siedem kompozycji. Większość materiału zarejestrowana została między innymi w sali prób zespołu, oprócz ścieżek perkusyjnych, które powstały w "Roslyn Studio" w Róży. W utworach "Blady Świt" i "Antychryst" gościnnie wystąpił Sonneillon z Blaze of Perdition. Sample pochodzą z filmu "Siódma pieczęć" Ingmara Bergmana. Album zmiksował Marcin Rybicki.

Piołun tworzą Sorh z Blaze of Perdition na gitarze i wokalu oraz Vitor na perkusji.

13.01.2024 - Kraków, "Hype Park"
Start: 19:00
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »