zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

Megadeth na "Mystic Festival 2024"

29.11.2023 09:21  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2024" dołączył zespół Megadeth. Wcześniej swój udział potwierdzili Machine Head, Bruce Dickinson, Bring Me the Horizon, Biohazard, Body Count, Sodom, Asphyx, Satyricon, Accept, Life of Agony, Suffocation, Chelsea Wolfe, Furia, Vio-lence, Orange Goblin, Graveyard, Leprous, High On Fire, Wayfarer, Mysticum, Thy Art Is Murder, Endseeker, Lamp of Murmuur, Lik, Lord of the Lost, Humanity's Last Breath, Blackgold, Ithaca, Sanguisugabogg, Crystal Lake i Ghostkid. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Megadeth, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax
Megadeth, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax

Megadeth promować będzie album "The Sick, The Dying... and the Dead!". Premiera płyty miała miejsce 2 września 2022 roku. Sesja nagraniowa odbyła się we Franklin w stanie amerykańskim Tennessee. Do roli współproducenta zaangażowany został Chris Rakestraw, który wcześniej pracował z zespołem przy albumie "Dystopia".

W lipcu 2021 roku Dave Mustaine poinformował, że partie basu na nadchodzący album Megadeth, które David Ellefson nagrał w maju 2020 roku, zostały usunięte. Zastąpiły je ścieżki zarejestrowane przez Steve'a DiGiorgio. W maju 2021 roku Dave Mustaine usunął Davida Ellefsona ze składu Megadeth w rezultacie skandalu, jaki wybuchł, kiedy do sieci trafiły fragmenty rozmów i nagrań, wskazujące na romans basisty z młodą kobietą, a także przedstawiające czynności seksualne w wykonaniu Davida Ellefsona.

"The Sick, The Dying... and the Dead!" jest pierwszym dokonaniem Megadeth z Dirkiem Verbeurenem w roli perkusisty. W roku 2016 Dave Mustaine zaprosił go do udziału w amerykańskiej i europejskiej trasie Megadeth - Chris Adler był w tym czasie niedostępny z uwagi na inne zobowiązania. Ostatecznie Belg otrzymał propozycję stałej współpracy, na którą przystał.

W czerwcu 2022 roku Megadeth ogłosił, że na stanowisko basisty powrócił James LoMenzo. Poprzednio był on członkiem zespołu w latach 2006 - 2010 i nagrał z kapelą dwa longplaye studyjne: "United Abominations" i "Endgame".

We wrześniu 2023 roku gitarzysta Kiko Loureiro zmuszony był wycofać się z planowanej trasy Megadeth z uwagi na zobowiązania rodzinne. Od tego czasu na żywo zastępuje go Teemu Mantysaari z Wintersun.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2024" nabyć można w cenie 749 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 1299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?