zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

Guano Apes zagra w Warszawie

3.12.2023 09:30  autor: Verghityax, źródło: FKP Scorpio

Niemiecka grupa Guano Apes zapowiedziała europejską trasę koncertową, pod szyldem "Free the Monkey Tour 2024". W Polsce zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 1 listopada w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Guano Apes nadal promuje swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Offline". Album zawiera dziesięć utworów, które zespół zarejestrował pod okiem Philippa Hoppena i Kurta Ebelhausera. Premiera odbyła się 30 maja 2014 roku pod egidą Columbia Records.

Guano Apes powstał w 1994 roku w niemieckiej miejscowości Gottingen z inicjatywy gitarzysty Henninga Rumenappa, basisty Stefana Ude i perkusisty Dennisa Poschwatty. Wkrótce skład uzupełniła wokalistka Sandra Nasic. Kariera kwartetu rozpoczęła się na dobre dwa lata później, kiedy singiel "Open Your Eyes" zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez stację telewizyjną Viva. W 1997 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album, pt. "Proud Like a God". Materiał wspiął się na listy przebojów, co zaowocowało półtoraroczną trasą koncertową po Europie i Stanach Zjednoczonych. Muzycy Guano Apes wypuścili jeszcze dwa albumy studyjne i jeden koncertowy, zanim w 2005 roku obwieścili zawieszenie działalności. Reaktywacja nastąpiła w 2009 roku.

Bilety na warszawski koncert Guano Apes trafią do sprzedaży 8 grudnia.

Tagi: Guano Apes
Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?