zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Armored Saint po raz pierwszy w Polsce

9.12.2023 19:16  autor: Verghityax, źródło: Rock Hard Ride Free

Amerykanie z heavymetalowego Armored Saint zapowiedzieli trasę koncertową, pod szyldem "Saints Will Conquer World Tour 2024". W jej ramach zespół po raz pierwszy w swojej karierze odwiedzi Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 31 lipca w klubie "Rampa" w Goleniowie.

Armored Saint nadal promuje swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Punching the Sky". Premiera płyty miała miejsce 23 października 2020 roku, za sprawą Metal Blade Records. Na wydawnictwie znalazło się jedenaście kompozycji. Ścieżki perkusji Gonzo Sandoval zarejestrował w kalifornijskim "El Dorado Studios", pod okiem Josha Newella. Partie gitary powstały w "Skullseven" z pomocą Billa Metoyera. Nad produkcją całości czuwał Joey Vera, basista formacji. W sesji gościnnie udział wzięli Dizzy Reed, Patrick D'Arcy i Jacob Ayala.

Armored Saint powstał w 1982 roku w Los Angeles. Kapelę utworzyli bracia Phil i Gonzo Sandoval, a także gitarzysta Dave Prichard, wokalista John Bush i basista Joey Vera. Jeszcze w 1982 roku kwintet zarejestrował swoją debiutancką demówkę. Pochodzący z niej utwór "Lesson Well Learned" trafił na składankę "Metal Massacre II". Przez chwilę kapela związana była z Metal Blade Records, by wkrótce podpisać kontrakt z brytyjską Chrysalis Records. Pod jej egidą w 1984 roku światło dzienne ujrzał pierwszy longplay studyjny Armored Saint, pt. "March of the Saint". W listopadzie i grudniu 1984 roku Amerykanie promowali swój debiut, otwierając występy Quiet Riot i Whitesnake. W styczniu 1985 roku Armored Saint ruszył w trasę u boku Metalliki i W.A.S.P.

W trakcie sesji nagraniowej do "Delirious Nomad" - drugiego longplaya formacji - gitarzysta Phil Sandoval odszedł z zespołu. Pozostali muzycy ukończyli pracę we czwórkę i postanowili kontynuować działalność jako kwartet. Po wydaniu "Raising Fear" Armored Saint rozstał się z Chrysalis Records i wrócił do Metal Blade. W 1989 roku do kapeli dołączył gitarzysta Jeff Duncan, z kolei Gonzo Sandoval na krótko opuścił grupę.

W lutym 1990 roku gitarzysta Dave Prichard zmarł na białaczkę. W rezultacie bracia Sandoval zdecydowali się ponownie połączyć siły z Johnem Bushem i Joeyem Verą. W maju 1991 roku światło dzienne ujrzał longplay "Symbol of Salvation", który promowany był na trasie z Suicidal Tendencies. Gdy w 1992 roku John Bush zastąpił Joeya Belladonnę w Anthrax, Armored Saint rozpadł się.

Siedem lat później zespół reaktywował się w składzie: John Bush na wokalu, Phil Sandoval i Jeff Duncan na gitarze, Joey Vera na basie i Gonzo Sandoval na perkusji.

Komentarze
Dodaj komentarz »