zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 26 lutego 2024

Sakis Tolis prezentuje "The Seven Seals of the Apocalypse - (Revelation:5-7)"

10.12.2023 09:22  autor: Verghityax, źródło: profil Sakisa Tolisa na Facebooku

Sakis Tolis - wokalista i gitarzysta Rotting Christ - udostępnił solowy album, zatytułowany "The Seven Seals of the Apocalypse - (Revelation:5-7)". Materiał dostępny jest wyłącznie w postaci cyfrowej.

Na "The Seven Seals of the Apocalypse - (Revelation:5-7)" znalazło się siedem kompozycji.

W 2022 roku Sakis Tolis wydał swój pierwszy solowy album, zatytułowany "Among the Fires of Hell". Materiał zarejestrowany został w "Deva Soundz Studios" w Atenach. Wszystkie partie wokalne i instrumentalne nagrał Sakis Tolis, oprócz perkusji, za której brzmienie odpowiada Fotis Benardo. Masteringiem zajął się George Neratzis.

Dyskografię studyjną Rotting Christ zamyka album "The Heretics". Płyta ukazała się 15 lutego 2019 roku za sprawą Non Serviam Records, znalazło się na niej dziesięć kompozycji, których produkcją zajął się Sakis Tolis. Za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren, okładkę przygotował Maximos Manolis. W sesji gościnnie udział wzięli Ashmedi z Melechesh, Irina Zybina z Grai, Stratis Steele oraz Dayal Patterson, autor książki "Black Metal: Ewolucja kultu".

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000, za sprawą longplaya "Khronos", powrócić do cięższych brzmień.

Tagi: Sakis Tolis
Komentarze
Dodaj komentarz »