zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Terrorizer, Skalmold i Dvne na "Mystic Festival 2024"

23.12.2023 09:24  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival 2024" dołączyły zespoły Terrorizer, Skalmold, Dvne i Witching. Wcześniej swój udział potwierdzili Megadeth, Machine Head, Bruce Dickinson, Bring Me the Horizon, Biohazard, Body Count, Kreator, Sodom, Asphyx, Satyricon, Accept, Life of Agony, Fear Factory, Suffocation, Chelsea Wolfe, Furia, Vio-lence, Insomnium, Orange Goblin, Graveyard, Leprous, Textures, High On Fire, Wayfarer, Vltimas, Dool, Mysticum, Enter Shikari, Thy Art Is Murder, Endseeker, Gutalax, Lamp of Murmuur, Lik, Evil Invaders, Lord of the Lost, Villagers of Ioannina City, Gaupa, Humanity's Last Breath, Dodsrit, High Vis, 1000mods, Blackgold, Ithaca, Party Cannon, Massive Wagons, Sanguisugabogg, Crystal Lake, Cage Fight, Hanabie, Ditz, ten56. i Ghostkid. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 8 czerwca na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Na początku 2023 roku Pete Sandoval zawiesił działalność Terrorizer, by już kilka miesięcy później reaktywować zespół w nowym składzie. Gitarzystą został Richie Brown z Mindscar, z kolei za mikrofonem stanął Brian Werner. Jednocześnie do grupy powrócił David Vincent na basie. Wcześniej udzielał się on w zespole w roku 1989 i w latach 2011 - 2013.

Terrorizer nadal ogrywa swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Caustic Attack". Premiera płyty odbyła się 12 października 2018 roku pod egidą The End Records. Materiał zarejestrowany został w "Audiohammer Studios" pod okiem Jasona Suecofa. Okładkę przygotował Timbul Cahyono.

Nim dołączył do Morbid Angel, w 1987 roku Pete Sandoval powołał do życia Terrorizer. Skład uzupełnili Jesse Pintado na gitarze, Alfred Estrada na basie i Oscar Garcia na wokalu. Wkrótce Alfred Estrada trafił do aresztu i muzycy weszli do studia jako trio, aby nagrać swój pierwszy album, pt. "World Downfall". Partię basu gościnnie zarejestrował David Vincent. Płyta trafiła do sprzedaży w 1989 roku, a zespół rozwiązał działalność.

Pete Sandoval reaktywował Terrorizer w roku 2005, ponownie angażując do współpracy Jesse'ego Pintado, a także basistę Tony'ego Normana i wokalistę Anthony'ego Rezhawka. Rok później formacja wypuściła swój drugi album, pt. "Darker Days Ahead". Kiedy Jesse Pintado zmarł w sierpniu 2006 roku na niewydolność wątroby, Terrorizer rozpadł się.

Kolejny powrót Terrorizer miał miejsce w 2009 roku. Trzeci longplay kapeli, pt. "Hordes of Zombies", Pete Sandoval nagrał z Anthonym Rezhawkiem na wokalu i Katiną Culture na gitarze.

Skalmold promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Ydalir". Album trafił do sprzedaży 18 sierpnia 2023 roku, pod egidą Napalm Records. Znalazło się na nim dziewięć kompozycji. Okładkę przygotował Asgeir Asgeirsson.

Folkmetalowy Skalmold powstał w 2009 roku na Islandii. Od samego początku zespół tworzy w niezmienionym składzie. Debiutancki krążek, zatytułowany "Baldur", miał swoją premierę 15 grudnia 2010 roku, pod egidą Tutl Records. Wkrótce potem sekstet związał się z Napalm Records.

Szkocka formacja Dvne wydała 19 marca 2022 roku koncertową EP-kę, zatytułowaną "Cycles of Asphodel". Aranżacje poszerzone zostały o partie skrzypiec w wykonaniu Lissy Robertson.

Dvne powstał w 2013 roku w Edynburgu - pierwotnie muzycy posługiwali się nazwą Dune, zanim zmienili ją w roku 2015. Od początku trzon formacji stanowią Victor Vicart i Dan Barter na gitarze i wokalu oraz Dudley Tait na perkusji. W twórczości kapeli mieszają się wpływy sludge metalu, post-metalu, elektroniki i metalu progresywnego. Debiutancka EP-ka, pt. "Progenitor", ujrzała światło dzienne w 2013 roku.

Witching powstał w 2017 roku w Filadelfii. Zespół gra mieszankę sludge i doom metalu. Grupę utworzyli Jacqui Powell na wokalu, Lev Ziskind i Nate Bayletts na gitarze, Tatiana Buonassisi na basie i Miles Ziskind na perkusji. W lutym 2018 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Witching". Wkrótce po premierze materiału gitarzysta Nate Bayletts zmienił nazwisko na Zagrimanis.

Witching promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Incendium". Składający się z siedmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w kwietniu 2022 roku w "Backroom Studios". Masteringiem zajął się Brad Boatright, okładkę przygotował Eliran Kantor. "Incendium" ujrzał światło dzienne 27 października 2023 roku. Po sesji nagraniowej z formacją rozstali się Lev Ziskind i Miles Ziskind. Na stanowisko gitarzystki zaangażowano Hazel Whitman, z kolei za perkusją zasiadła Samantha Hyla.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2024" nabyć można w cenie 749 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 1299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »