zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 25 czerwca 2024

Inquisition i Demonical zagrają w "Rude Boy Club"

24.12.2023 14:50  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Blackmetalowy Inquisition wyruszy w trasę w towarzystwie deathmetalowego Demonical. Tournee, pod szyldem "Titans of Darkness Tour 2024", dotrze również do Polski. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 20 kwietnia w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej.

Inquisition zapowiedział premierę swojego dziewiątego longplaya studyjnego, pt. "Veneration of Medieval Mysticism and Cosmological Violence". Trafi on do sprzedaży 26 stycznia 2024 roku, pod egidą Agonia Records. Składający się z trzynastu kompozycji materiał powstał w "Robert Lang Studios" w grudniu 2022 roku. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Alejandro Corredor.

W 1988 roku, w kolumbijskim mieście Cali, instrumentalista i wokalista Dagon powołał do życia zespół Guillotina. Dwa lata później grupa przemianowała się na Inquisition i światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, zatytułowana "Anxious Death". Skład uzupełniali wówczas Cesar Santa na basie i John Santa na perkusji. W roku 1996 Dagon przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował działalność z nowym perkusistą: Incubusem.

Szwedzi z Demonical nadal ogrywają swój siódmy longplay studyjny, pt. "Mass Destroyer". Trafił on do sprzedaży 6 maja 2022 roku za sprawą Agonia Records. Na płycie znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Glashuset" i "Sellnoise". Produkcją zajęli się Johan Hjelm i Jonas Arnberg. Za miksy i mastering odpowiada Karl Daniel Liden.

Już po sesji nagraniowej z Demonical rozstał się wokalista Christofer Saterdal. Jego miejsce Charlie Fryksell z Caedem. Z nowym frontmanem grupa zrealizowała EP-kę "Into Victory". Na jej zawartość składają się dwa utwory: tytułowy oraz cover "Somebody Put Something in My Drink" Ramones.

Bilety na bielski koncert Inquisition i Demonical będą dostępne od 1 stycznia.

Komentarze
Dodaj komentarz »