zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Harmonogram bielskiego koncertu Inquisition i Demonical

19.04.2024 09:03  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Organizator polskiego koncertu Inquisition i Demonical udostępnił harmonogram wydarzenia. Odbędzie się ono 20 kwietnia w "Rude Boy Club" w Bielsku-Białej.

20:00: Demonical
21:30: Inquisition

Blackmetalowy Inquisition promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Veneration of Medieval Mysticism and Cosmological Violence". Jego premiera miała miejsce 26 stycznia 2024 roku, pod egidą Agonia Records. Składający się z trzynastu kompozycji materiał powstał w "Robert Lang Studios" w grudniu 2022 roku. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Alejandro Corredor. Okładkę przygotował Vincent Fouquet.

W 1988 roku w kolumbijskim mieście Cali instrumentalista i wokalista Dagon powołał do życia zespół Guillotina. Dwa lata później grupa przemianowała się na Inquisition i światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, zatytułowana "Anxious Death". Skład uzupełniali wówczas Cesar Santa na basie i John Santa na perkusji. W roku 1996 Dagon przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował działalność z nowym perkusistą: Incubusem.

Szwedzi z Demonical nadal ogrywają swój siódmy longplay studyjny, pt. "Mass Destroyer". Trafił on do sprzedaży 6 maja 2022 roku za sprawą Agonia Records. Na płycie znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w "Glashuset" i "Sellnoise". Produkcją zajęli się Johan Hjelm i Jonas Arnberg. Za miksy i mastering odpowiada Karl Daniel Liden.

Już po sesji nagraniowej z Demonical rozstał się wokalista Christofer Saterdal. Jego miejsce Charlie Fryksell z Caedem. Z nowym frontmanem grupa zrealizowała EP-kę "Into Victory". Na jej zawartość składają się dwa utwory: tytułowy oraz cover "Somebody Put Something in My Drink" Ramones.

20.04 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 119 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »