zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 kwietnia 2024

Chorzowski koncert Mentors przeniesiony do Katowic

21.01.2024 20:02  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Chorzowski koncert Mentors przeniesiony został z klubu "Leśniczówka" do katowickiego pubu "Korba". Odbędzie się on 27 stycznia 2024 roku. Ponadto zespół zagra jeszcze w trzech innych miastach: 24 stycznia w Gdańsku, 25 stycznia w Poznaniu i 26 stycznia w Warszawie.

Mentors powstał w 1976 roku w Seattle z inicjatywy trzech szkolnych kumpli. Zainspirowani niemieckim horrorem "Znak diabła" z 1970 roku, postanowili założyć zespół, w którym występowaliby w kapturze kata. Na potrzeby projektu przyjęli pseudonimy: Dr. Heathen Scum, Sickie Wifebeater i El Duce. Ich muzyka stanowiła połączenie prymitywnego heavy metalu i punka. Aby namówić właścicieli klubów do współpracy, zaczęli rozsyłać kasety z nagraniami Kiss w bardzo słabej jakości, utrzymując, że to ich twórczość.

Począwszy od 1981 roku trio podjęło pracę nad własnym materiałem. Ich debiutancka EP-ka, pt. "Trash Bag", ujrzała światło dzienne w 1982 roku. Pierwszy pełnoprawny album, pt. "You Axed for It!", miał swoją premierę w sierpniu 1985 roku, pod szyldem Death Records. Mentors coraz bardziej bulwersowali opinię publiczną tytułami i tekstami swoich utworów, co przyczyniło się do powstania Parents Music Resource Center.

W trakcie trwającej ponad czterdzieści lat kariery skład Mentors zmieniał się wielokrotnie. Dr. Heathen Scum odchodził i wracał, w przerwach starając się uzyskać tytuł inżyniera. Na dobre objął stanowisko basisty w 1989 roku. W tym samym roku do formacji dołączył perkusista Insect on Acid, gdyż pogłębiający się problem alkoholowy El Duce uniemożliwiał mu jednoczesne granie na bębnach i śpiewanie. Ostatecznie w kwietniu 1997 roku El Duce, będąc w stanie nietrzeźwym, zginął pod kołami pociągu.

Od tego czasu Mentors wydał jeszcze trzy longplaye studyjne, z których ostatni, zatytułowany "The Illuminaughty", ukazał się w 2017 roku.

24.01 - Gdańsk, "Torpeda" (+ Damage Case)
Bilety: 70 zł

25.01 - Poznań, "Pod Minogą" (+ Scumeater i Interceptor)
Bilety: 70 zł

26.01 - Warszawa, "VooDoo" (+ Uzurper)
Bilety: 70 zł

27.01 - Katowice, "Korba"
Bilety: 70 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »