zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 marca 2024

Whiplash na siódmej edycji "Black Silesia Festival"

6.02.2024 15:46  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Do składu siódmej edycji "Black Silesia Festival" dołączył amerykański Whiplash - zespół świętować będzie czterdziestą rocznicę rozpoczęcia działalności. Wcześniej swój udział potwierdziły Cirith Ungol i Night Demon. Festiwal odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2024 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Dyskografię Whiplash zamyka split "Revolution Starts Here" z Released Anger. Ukazał się on w 2016 roku. Ostatni longplay studyjny grupy, pt. "Unborn Again", miał swoją premierę w 2009 roku.

Grupie przewodzi gitarzysta i wokalista Tony Portaro. Funkcję basisty pełni od 2011 roku Dank DeLong. Już po wydaniu splita "Revolution Starts Here" z formacją rozstał się perkusista Tom Tierney. Jego miejsce przez kilka lat zajmował Ron Lipnicki, dawny bębniarz Overkill. Obecnie stanowisko to piastuje Rider Johnson. Na żywo kapelę wspiera basista Will Winton.

Whiplash powstał w 1984 roku z inicjatywy gitarzysty Tony'ego Portaro i perkusisty Tony'ego Scaglione. Pierwotny skład uzupełnili Rob Harding na basie i Mike Orosz na wokalu. Jako kwartet grupa zarejestrowała swoją debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fire Away". Jeszcze w 1984 roku z kapelą rozstał się Mike Orosz. Obowiązki wokalne przejął wówczas Tony Portaro. Po kolejnych przetasowaniach personalnych na stanowisku basisty, formację zasilił Tony Bono. Wkrótce potem trio nagrało swój najbardziej klasyczny longplay, pt. "Power and Pain". Jego premiera odbyła się w lutym 1986 roku za sprawą Roadrunner Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »