zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Kerry King wyda solowy "From Hell I Rise"

6.02.2024 09:33  autor: Verghityax, źródło: Reigning Phoenix Music

Kerry King zapowiedział premierę swojego pierwszego albumu solowego, zatytułowanego "From Hell I Rise". Ukaże się on 17 maja 2024 roku, pod egidą Reigning Phoenix Music. Jednocześnie do sieci trafił singiel "Idle Hands".

W skład solowego zespołu Kerry'ego Kinga wchodzą Mark Osegueda z Death Angel na wokalu, Phil Demmel z Vio-lence na gitarze, Paul Bostaph ze Slayer na perkusji i Kyle Sanders z Hellyeah na basie.

Na "From Hell I Rise" znajdzie się trzynaście kompozycji. Dwie z nich - "From Hell I Rise" i "Rage" - powstały pierwotnie z myślą o albumie "Repentless" Slayer, jednak ostatecznie nie trafiły na wydawnictwo. Produkcją zajął się Josh Wilbur.

Lista utworów:

1. Diablo
2. Where I Reign
3. Residue
4. Idle Hands
5. Trophies of the Tyrant
6. Crucifixation
7. Tension
8. Everything I Hate About You
9. Toxic
10. Two Fists
11. Rage
12. Shrapnel
13. From Hell I Rise

Założony w 1981 roku w Kalifornii Slayer przez niemal cały czas swego istnienia utrzymywał stały skład osobowy. Uznawany za jeden z zespołów Wielkiej Czwórki obok Metalliki, Megadeth i Anthrax, sprzedał ponad 45 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Na dorobek Slayer składa się dwanaście longplayów studyjnych, dwa koncertowe, dwie EP-ki i cztery koncertowe DVD. Grupa zakończyła działalność w 2019 roku.

Tagi: Kerry King
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Kerry King wyda solowy "From Hell I Rise"
malyfromhell74 (gość, IP: 5.173.190.*), 2024-02-09 16:57:08 | odpowiedz | zgłoś
Jak jestem fanem Slayer, to uważam, że cieniutki ten utwór. Bardzo przewidywalny w tej strukturze "slejerowskiej" z tymi charakterystycznymi ozdobnikami. Solówki przeciętne, jak nie słabe. Perkusja Bostapha za wiele tu nie pomogła. Brzmienie jakieś takie płaskie, ale może się mylę, bo to tylko odsłuch z yt, a nie z oficjalnego nośnika.
re: Kerry King wyda solowy "From Hell I Rise"
starbreaker (wyślij pw), 2024-02-07 00:15:38 | odpowiedz | zgłoś
No i bardzo fajnie. Skoro już nie ma Slayera to chociaż posłuchamy sobie płyty Kinga, któremu chyba tęskno (nie ma się co dziwić) do czasów świetności macierzystego zespołu. Kawałek nie jest wcale zły. Po paru przesłuchaniach nawet trawię tego gościa naśladującego Arrayę. Czekam na resztę płyty; czuję że będzie dobrze.

P.S. Łza się w oku kręci na wspomnienie jak w 1986 katowaliśmy z kumplami "Reign in Blood". To był czasy!
re: Kerry King wyda solowy "From Hell I Rise"
MRock (gość, IP: 46.22.168.*), 2024-02-06 16:45:45 | odpowiedz | zgłoś
kurcze, ale mi to nie siadło. Wokal imitujący Arayę, słabo trzyma się ten kawałek kupy. To mógłby być odrzut z Repentless, ale nie powinien się ukazać. Chyba że jako odrzut odrzutów po śmierci wszystkich członków Slayera.

Życzę Kingowi i nam wszystkim, aby kolejne utwory były lepsze.