zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 marca 2024

Vomitory, Bipolar Architecture i Pleń na "Metal Mine Festival"

6.02.2024 21:04  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Do składu szóstej edycji "Metal Mine Festival" dołączyły zespoły Vomitory, Bipolar Architecture, Pleń i Sewer Dwellers. Wcześniej swój udział potwierdziły Watain, Furia, Obscure Sphinx, Mephorash, Gutalax, Nytt Land, Hideous Divinity, polska Arkona, Morrath i Trylion. Festiwal odbędzie się w dniach od 22 do 24 sierpnia 2024 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" w Wałbrzychu.

Vomitory promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "All Heads Are Gonna Roll". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 maja 2023 roku, pod egidą Metal Blade Records. Na płycie znalazło się dziesięć utworów. Partie instrumentalne muzycy zrealizowali w domowym studio. Wokale Erik Rundqvist nagrał w "Leon Music Studios". Za miksy i mastering odpowiada Lawrence Mackrory. Okładkę przygotował Giannis Nakos.

Vomitory to deathmetalowa grupa ze Szwecji założona w 1989 roku przez braci Urbana i Tobiasa Gustafssonów oraz Ronniego Olsona. W ciągu niemal ćwierćwiecza działalności formacja wypuściła osiem longplayów studyjnych, z których ostatni, pt. "Opus Mortis VIII", ukazał się w 2011 roku. Dwa lata później kapela rozwiązała się.

W 2017 roku Vomitory reaktywował się, aby zagrać pojedynczy koncert na festiwalu "Summer Breeze Open Air" w hołdzie zmarłemu Michaelowi Trengertowi, który w 1999 roku zapewnił Szwedom kontrakt z wytwórnią Metal Blade Records. W roku 2018 muzycy ogłosili permanentną reaktywację.

Bipolar Architecture promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Metaphysicize". Jego premiera miała miejsce 2 lutego 2024 roku, pod egidą Pelagic Records.

Bipolar Architecture to post-metalowa formacja z Niemiec. Debiutancka EP-ka, pt. "The Tragic Protagonist", ujrzała światło dzienne w maju 2020 roku.

Blackmetalowy Pleń wydał 7 lipca 2023 roku swój debiutancki album, zatytułowany "Przechrzta". Materiał ukazał się na CD i kasecie magnetofonowej, pod egidą Old Temple. Na zawartość płyty składa się siedem kompozycji. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Neithan z Whalesong.

Deathcore'owy Sewer Dwellers założyli Grzegorz Pyko i Tomasz Bogdanowicz. W dorobku krakowska formacja ma jeden album - wydany we wrześniu 2019 roku "Fate of a Maggot". Po zmianach w składzie grupa zapowiedziała publikację serii singli, z których pierwszy, "The Cassandra Complex", udostępniony został w listopadzie 2022 roku.

Karnety trzydniowe na "Metal Mine Festival" nabyć można w cenie 283,50 zł. Koszt karnetu z dostępem do pola namiotowego to 325,50 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »