zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 stycznia 2021

Pearl Jam przenosi trasę na rok 2021

13.04.2020 14:36  autor: Verghityax, źródło: profil Pearl Jam na Facebooku

Z uwagi na rozwijającą się pandemię wirusa SARS-CoV-2, europejska trasa Pearl Jam nie odbędzie się w planowanym terminie. Całe przedsięwzięcie przeniesione zostało na czerwiec i lipiec 2021 roku.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Wraz z naszymi partnerami biznesowymi pracujemy nad przeniesieniem trasy na inny termin. Nowy grafik udostępnimy, jak tylko będziemy w stanie.

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność".

Pearl Jam wydał 27 marca 2020 roku swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Gigaton". Materiał wyprodukował Josh Evans. Na okładce znalazło się zdjęcie kanadyjskiego fotografa i biologa Paula Nicklena, które wykonał on na Ziemi Północno-Wschodniej, należącej do archipelagu Svalbard.

Pearl Jam powstał w 1990 roku w Seattle jako jeden z pionierów grunge'u. Od początku grupę tworzą Eddie Vedder na wokalu i gitarze, Mike McCready na gitarze prowadzącej, Stone Gossard na gitarze rytmicznej i Jeff Ament na basie. Do masowej świadomości muzycy przebili się już za sprawą pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Ten".

W ciągu trzech dekad działalności Pearl Jam sprzedał 85 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. W roku 2017 zespół został wprowadzony do "Rock and Roll Hall of Fame".

Tagi: Pearl Jam
Komentarze
Dodaj komentarz »