zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 kwietnia 2024

Chapel of Disease, Masacre i Koldbrann na "Summer Dying Loud"

17.02.2024 15:03  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Chapel of Disease, Masacre, Koldbrann i Asteriae. Wcześniej swój udział potwierdziły Overkill, Moonspell, Primordial, Borknagar, Ufomammut, Messiah, Schizma i Sztylety. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2024 roku na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Niemcy z deathmetalowego Chapel of Disease promować będą swój czwarty longplay studyjny, pt. "Echoes of Light". Ukazał się on 9 lutego 2024 roku, pod egidą Van Records. Na płycie znalazło się sześć kompozycji. Zespół zarejestrował je w okresie od października 2022 roku do stycznia 2023 roku w "Q7 Studios". Rolę inżyniera dźwięku pełnił Michael Zech. Okładkę przygotowała Rebecca Weik.

Już po sesji nagraniowej z Chapel of Disease rozstali się współzałożyciele grupy: gitarzysta Cedric T. i perkusista David D.

Zespół rozpoczął działalność w 2008 roku w niemieckiej Kolonii, jego nazwa stanowi połączenie tytułów dwóch utworów Morbid Angel: "Chapel of Ghouls" i "Angel of Disease". Debiutancka demówka, pt. "Death Evoked", ujrzała światło dzienne w 2012 roku.

Deathmetalowy Masacre nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Brutal Aggre666ion". Składający się z dziewięciu kompozycji materiał powstał w "ITM Studios". Miksami i masteringiem zajął się Erik Rutan. "Brutal Aggre666ion" miał swoją premierę 21 października 2014 roku, pod bandera Mórbida Productions.

W ciągu ostatniej dekady Kolumbijczycy wypuścili pięć albumów koncertowych. Ponadto w 2019 roku na stanowisko perkusisty powrócił Wilson Henao, który wcześniej udzielał się w kapeli w latach 2006 - 2008.

Masacre założyli w 1988 roku gitarzysta Juan Carlos Gómez i wokalista Alex Okendo. Skład uzupełnili Tono Guerrero na drugiej gitarze, Andres Garcia na basie i Bull Metal na perkusji. W początkowym okresie działalności zespół zrealizował kilka demówek. W 1991 roku, już bez Tono Guerrery i z nowym basistą w osobie Dilsona Diaza, Masacre wszedł do "Midi Mix Studio", gdzie zarejestrował swój pierwszy longplay, pt. "Reqviem". Produkcją zajął się Herve Herbaut z Osmose Productions.

W grudniu 2023 roku Norwegowie z Koldbrann - po siedmiu latach studyjnego milczenia - wypuścili singiel "Den 6. Massedod (Manna fra en annen himmel)". Ostatni album blackmetalowców, pt. "Vertigo", miał swoją premierę 25 stycznia 2013 roku nakładem Season of Mist. W roku 2021 nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty i za bębnami zasiadł Leonid Melnikov.

Asteriae to poznańska grupa założona w 2019 roku. Kwintet łączy w swojej twórczości metal i post-hardcore. We wrześniu 2022 roku światło dzienne ujrzał debiutancki singiel, pt. "Puch". Pierwszy longplay, zatytułowany "Gasnąc", ukazał się 13 lutego 2023 roku. Na płycie znalazło się siedem utworów. Miksami i masteringiem zajął się Marek Przybyszewski.

Karnety na "Summer Dying Loud 2024" nabyć można w cenie 350 zł, a bilety jednodniowe w cenie 169,50 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 64 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »