zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 19 maja 2024

Godflesh i Anaal Nathrakh na "Summer Dying Loud"

23.03.2024 15:24  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Godflesh, Anaal Nathrakh, Untervoid i Defying. Wcześniej swój udział potwierdziły Overkill, Moonspell, Primordial, Borknagar, Ufomammut, Messiah, Chapel of Disease, Masacre, Koldbrann, Blaze of Perdition, Sunnata, Schizma, Sztylety, Lili Refrain, Asteriae i Kryształ. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2024 roku na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Godflesh promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Purge". Trafił on do sprzedaży 9 czerwca 2023 roku, pod banderą Avalanche Recordings. Na wydawnictwie znalazło się osiem kompozycji.

Zespół powstał w 1988 roku w Birmingham z inicjatywy Justina Broadricka - dwa lata wcześniej muzyk rozstał się z Napalm Death, krótko po nagraniu ścieżek gitarowych na stronę A albumu "Scum". Skład nowego projektu uzupełnił basista G. C. Green. Jeszcze w 1988 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Brytyjczyków, zatytułowana po prostu "Godflesh". Po kilkunastu miesiącach formacja wydała swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Streetcleaner". Do teraz uważany on jest za jedno z jej szczytowych osiągnięć, a także kamień milowy w dziejach industrialnego metalu.

Tuż po wydaniu albumu "Selfless" Godflesh zaczął eksperymentować z żywą perkusją, czego wyrazem był "Songs of Love and Hate" z 1996 roku. Kapela wydała jeszcze dwa longplaye, zanim w październiku 2001 roku G. C. Green wycofał się ze współpracy. Na jego miejsce Justin Broadrick zaangażował Paula Ravena z Prong, jednak szybko doszedł do wniosku, że w nowym układzie personalnym zespół stracił rację bytu, i rozwiązał Godflesh w trakcie trasy koncertowej po Europie.

Reaktywacja Godflesh z Justinem Broadrickiem i G. C. Greenem odbyła się w 2010 roku.

Brytyjczycy z Anaal Nathrakh nadal ogrywają swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Endarkenment". Ukazał się on 2 października 2020 roku za sprawą Metal Blade Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji. Wszystkie partie instrumentalne Mick Kenney zarejestrował w swoim studio w południowej Kalifornii, ścieżki wokalne Dave Hunt zrealizował w Birmingham.

Anaal Nathrakh powstał w 1999 roku w Birmingham, zaczerpnąwszy nazwę z zaklęcia Merlina z filmu "Excalibur". Pierwszy album duetu, zatytułowany "The Codex Necro", ujrzał światło dzienne dwa lata później.

Untervoid - blackmetalowy projekt, w skład którego wchodzą Destroyer z Kriegsmaschine i A. z Armagedon - zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej EP-ki, zatytułowanej po prostu "Untervoid". Płyta ukazała się 26 stycznia 2018 roku nakładem Osmose Productions. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Post-metalowy Defying przyjedzie z materiałem ze swojego drugiego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Wadera". Ukazał się on 23 lutego 2024 roku za sprawą włoskiej wytwórni These Hands Melt. Z myślą o wydawnictwie Defying przygotował dziesięć kompozycji. Miksami i masteringiem materiału zajął się Filip Hałucha w "Heinrich House Studio". Okładkę wykonał Paweł Siemaszko, basista grupy. "Wadera" to album koncepcyjny inspirowany polskim horrorem "Wilczyca" z 1983 roku, w reżyserii Marka Piestraka. Film powstał na motywach opowiadania "Wadera" Jerzego Gierałtowskiego z 1977 roku.

Karnety na "Summer Dying Loud 2024" nabyć można w cenie 350 zł, a bilety jednodniowe w cenie 169,50 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 64 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »