zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 kwietnia 2024

Benighted i Baest w listopadzie w Polsce

31.03.2024 09:26  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Benighted, Baest i Coffin Feeder zapowiedziały trasę koncertową, pod szyldem "Beast Against Beast European Tour 2024". W jej ramach zespoły dwukrotnie zagrają w Polsce: 15 listopada w Poznaniu i 17 listopada w Warszawie.

Francuzi z Benighted promować będą swój dziesiąty longplay studyjny, zatytułowany "Ekbom". Ukaże się on 12 kwietnia 2024 roku, pod egidą Season of Mist. Składający się z dwunastu kompozycji materiał formacja zarejestrowała w niemieckim "Kohlekeller Studios". W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Oliver Rae Aleron z Archspire i Xavier Chevalier z Blockheads. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Kristian Kohlmannslehner.

Benighted wykonują brutalny death metal z domieszką grindcore. Od początku grupie przewodzi wokalista Julien Truchan. Debiutancki album, zatytułowany po prostu "Benighted", ujrzał światło dzienne w 2000 roku.

Duński Baest nadal ogrywa studyjną EP-kę, zatytułowaną "Justitia". Jej premiera miała miejsce 27 maja 2022 roku, pod egidą Century Media Records. Z myślą o "Justitia" zespół przygotował pięć kompozycji. Materiał zarejestrowany został w "Lundgaard Studios". W sesji gościnnie udział wzięli Trevor Strnad z The Black Dahlia Murder i Sven de Caluwe z Aborted.

Baest powstał w 2015 roku w duńskim Aarhus - formację od początku tworzą Simon Olsen na wokalu, Svend Karlsson i Lasse Revsbech na gitarze, Mattias Melchiorsen na basie i Sebastian Abildsten na perkusji. Po wypuszczeniu EP-ki "Marie Magdalene", która ukazała się własnym sumptem zespołu, Duńczycy podpisali kontrakt z Century Media Records.

Belgijski Coffin Feeder funkcjonuje od 2021 roku i gra deathcore. Kapela ma na swoim koncie dwie EP-ki studyjne: "Stereo Homicide" i "Over the Top" - obie trafiły do sprzedaży w 2022 roku.

15.11 - Poznań, "2progi"
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

17.11 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »