zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

The Troops of Doom na "Metal Doctrine Festival"

9.04.2024 20:39  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

The Troops of Doom - zespół Jairo "Tormentora" Guedza, dawnego gitarzysty Sepultury - po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Kapela zagra 15 sierpnia 2024 roku w klubie "Komin" w Sosnowcu. Występ odbędzie się w ramach szóstej edycji "Metal Doctrine Festival".

The Troops of Doom promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "A Mass to the Grotesque". Datę premiery wyznaczono na 31 maja 2024 roku. Na płycie znajdzie się jedenaście kompozycji. W celu zarejestrowania materiału formacja udała się do studia "Audio Porto" w brazylijskim Porto Alegre. Miksami i masteringiem zajął się Jim Morris w "Morrisound Recording" na Florydzie. Okładkę przygotował Dan Seagrave.

The Troops of Doom powstał w marcu 2020 roku. Grupa wykonuje mieszankę thrash i death metalu w stylu z lat 80. Oprócz Jairo Guedza, w skład weszli gitarzysta i grafik Marcelo Vasco z Patria i Mysteriis, wokalista i basista Alex Kafer z Explicit Hate i Enterro oraz perkusista Alexandre Oliveira z zespołów Tianastacia i The Southern Blacklist. Debiutancka EP-ka kwartetu, pt. "The Rise of Heresy", ukazała się 9 października 2020 roku.

Jairo Guedz, znany też jako Jairo T. oraz Tormentor, dołączył do Sepultury w 1985 roku jako drugi gitarzysta. Wcześniej razem z bratem tworzył garażowy projekt Mantas, w ramach którego grał covery Mercyful Fate. Braci Cavalera poznał w klubie "Sabor & Arte" w Belo Horizonte. Wkrótce potem Wagner Antichrist został usunięty z Sepultury, a Max Cavalera przejął obowiązki wokalne. W sierpniu 1985 roku zespół udał się do "J.G. Estudios", by zarejestrować pięć kompozycji na potrzeby splita "Bestial Devastation / Seculo XX" z Overdose. Rok później grupa pojechała do "Estudio Vice Versa" w Sao Paulo, gdzie powstał "Morbid Visions". W grudniu 1986 roku Brazylijczycy zagrali swój pierwszy poważny koncert przed Venom i Exciter. Na początku 1987 roku odbyła się ostatnia trasa formacji z udziałem Jairo Guedza. Gitarzysta zdążył jeszcze skomponować większość utworów na album "Schizophrenia", nim w drugiej połowie 1987 roku opuścił grupę.

Komentarze
Dodaj komentarz »